Varaždinski kajakaši i kanuisti briljirali na Otvorenom prvenstvu Zagreba

Piše: KKK Varteks

Objavljeno: 18.03.2012. 13:01

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 10:29

Članovi Kajak kanu kluba Varteks nastupili su  u subotu na otvorenju ovogodišnje kajakaške sezone  natjecanjem za Otvoreno prvenstvo grada Zagreba  u spustu  koje  se održalo na rijeci Savi.

Na stazi dužine 4 kilometra od Jaruna do Savskog mosta nastupilo je 56 posada iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine.

U kanu  jednosjedu  kod seniora  pobijedio je Emil Milihram dok je  Veljko Milihram natjecanje završio na 4. mjestu.

U kategoriji kajaka jednosjeda u konkurenciji seniora Matej Herkov je svoje prvo natjecanje završio pobjedom, a na drugo mjesto se plasirao Aleksandar Brkušanin.

Dvostruko slavlje su zabilježili i kajakaši u konkurenciji juniora pobjedom Davida Rožmarića ispred Antonia Hiržina dok su Filip i August Bence zauzeli 7. i 8. mjesto.

U konkurenciji juniorki pobijedila je Mia Fadiga, a Michel Ivić je u konkurenciji  veterana zauzeo drugo mjesto.

Odlične rezultate varaždinskih kajakaša zaključili su Siniša Martinčević i Elvis Sanjković pobjedom u konkurenciji kanu dvosjeda.