Zagreb Croatia Osiguranje revijalno kroz Varaždin

Objavljeno: 30.04.2011. 19:27

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:09

Pred tisu?u gledatelja u varaždinskoj dvorani na Dravi, rukometaši Varteks Di Caprija, odigrali su utakmicu protiv višestrukog državnog prvaka Zagreb Croatia Osiguranje, i na kraju su poraženi s visokih 39:24.

Nakon utakmice, na parket su se uputili brojni navija?i, pretežito mla?i, koji su se slikali sa igra?ima Zagreba, Parket je bio gotovo ispunjen do kraja, stoga je marketinški ovaj porez Zagreba i zamjena doma?instava ispunio svoju svrhu. Najfotografiraniji je bio naravno Ivano Bali?.

Ve? od po?etka gosti iz Zagreba, koji su u ovom susretu bili „papirnati“ doma?ini, krenuli su snažno protiv Varaždinaca. Prednost je tako ve? nakon 8. minuta bila 6:1, a najve?a u prvom dijelu bila je 18:7 u 23. minuti. Do odmora ipak prihvatljivih sedam golova, a niti u nastavku nije bilo prevelikih problema, prednost se kretala uglavnom od deset golova naviše.

Varaždinci su mogli uživati u dobrom rukometu, bilo je dosta lijepih poteza Bali?a i društva, a u redovima doma?ih odli?no je branio Tomislav Balent. U napadu je odli?no igrao mladi Jurica Vida?ek, pokazavši se i protiv renomiranog suparnika, a na crti su dobri bili Prole i Turan.

Najefikasniji igra? susreta bio je Manuel Štrlek, no najve?i pljesak dobio je Gyula Gal, kada je u 52. minuti promašio ?ak peti „zicer“.

U drugom dijelu utakmice trener Štimac pružio ja šansu da igraju i mla?i igra?i varaždinskog prvoligaša. No bila je ionako gotovo revijalna utakmica, gosti-doma?ini iz Zagreba igraliu su u rekreativnom ritmu, koliko je trebalo, a Varteks Di Caprio ?e prigodu za bodove imati za dva tjedna, kada u Varaždinu u uvijek zanimljivom lokalnom derbiju gostuje Me?imurje.

Izjave trenera:

Tomislav Štimac, trener Varteksa Di Caprija:
- Znali smo da u ovoj utakmici nemamo što tražiti, pa su šansu dobili svi igra?i, uklju?uju?i i one mla?e, koji su osjetili kako je to igrati protiv državnog prvaka.

Ivica Obrvan, trener Zagreb Croatia Osiguranja:
- Što smo i zacrtali to smo i odradili u ovom susretu. Isprobali smo neke stvari koje uvježbavamo i na treninzima. Mogu biti zadovoljan utakmicom.

Zagreb Croatia Osiguranje – Varteks Di Caprio 39:24 (19:12)

Varaždin, dvorana na Dravi. Gledatelja: 1000. Suci: Herceg i Bosak (Varaždin).

Zagreb Croatia Osiguranje – Šego, Mari? 6, Kop?o, Stepan?i? 2, Kopljar 5, Matuli? 2, Jaški? 3, Škof, Špiler5, Gojun 3, Štrlek 10, Peši?, Val?i? 2, Bogunovi?, Bali? 1, Gal. Trener: Ivica Obrvan.

Varteks Di Caprio – Balent, Mar?ec, Trojko 1, Babi? 3, Ta?i, Žnidari? 1, Vincek 3, Hlap?i?, Ledinski, Imamovi?, Sršen 2, Vida?ek 5, Žganec 1, Štimac 2, Turan 3, Prole 3. Trener: Tomislav Štimac.