Zelina na "Varteksov pogon" remizirala sa slavnim Hajdukom!

Objavljeno: 27.11.2012. 17:28

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 08:46

U zelinskom kraju, danas je odigrana dugoo?ekivana utakmica ?etvrtfinala kupa, izme?u Zeline i Hajduka, završila je neriješenim rezultatom, pred ?etiri tisu?e gledatelja...

Me?u osam u doma?em kupu našla se i mala Zelina, klub za ?ije su uspjehe me?u najzaslužnijima i bivši Varteksovci, kojih u mom?adi koju s klupe vodi Dražen Biškup ima ?ak, devet, s pomo?nim trenerom Brankom La?evi?em! Susret sa Spli?anima zapo?eli su Kristi?, Šimek, D. Melnjak, Grgec, Brle?i?, Trojak, dok je s klupe ušao Medved.

Jurica Grgec odli?no se snašao u redovima Zeline. Foto: Drago Sopta / CROPIX.

Nakon što su izbacili Zagreb, najteži mogu?i ždrijeb donio im je Hajduk. Spli?ani su pred ?etiri tisu?e gledatelja bili dominantniji u prvom dijelu, utakmice, nakon kojeg su i gubili 1:0, pogotkom Vršajevi?a.

Ipak, u nastavku su Kristi? i de?ki „zbili“ redove, zaigrali hrabrije i otvorenije, Spli?ani više nisu imali velikih prigoda, a Zelina je iz slobodnog udarca preko Fu?eka stigla do poravnanja rezultata.

- Na po?etku utakmice i cijelo prvo poluvrijeme, kao da smo previše respektirali Hajduk. No digli smo se u nastavku, shvatili da to nije Hajduk kao prije. Da smo tako igrali prvo poluvrijeme, možda bi i pobijedili – kazao nam je bivši kapetan Varteksa Karlo Šimek.

Tomislav Kiš u "zeljarskom" klin?u - prate ga Dario Melnjak i Matija Kristi?. Foto: Drago Sopta / CROPIX.

Šimek: Šanse u uzvratu su 50-50!

Kona?an rezultat glasio je 1:1, tako da ?e Hajduk prolaz tražiti na doma?em terenu. No, nije niti Zelina bez šanse.

- Nama je danas najve?i neprijatelj bio naš teren, mi smo tehni?ka i školovana ekipa i paše nam kada je dobar teren, što smo ve? ove godine i potvrdili. Nismo bez šansi, ?ak bih rekao da su šanse 50-50 u uzvratu – isti?e Šimek.

Susret je promatralo oko 4.000 gledatelja, s montažnim tribinama, a organizacija susreta je bila odli?na, što isti?u svi akteri susreta.

Vrijedi svakako istaknuti da je susret u potpunosti prenošen putem Live streaming tehnologije, koji je organizirala tvrtka Streaming.hr.

Zelina – Hajduk 1:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Vršajevi? (17), 1:1 Fu?ek (56).

Zelina – Kranj?ec, Kristi?, Mladi?ek, Šimek, D. Melnjak, Brle?i?, Grgec, Mesec, Kiš, Trojak (od 77. Medved), Fu?ek (od 90. Nikoli?). Trener: Dražen Biškup.

Hajduk – Blaževi?, Malo?a, Milovi?, Vršajevi?, Jozinovi?, Radoševi?, Mili?, Lima, Stojanovi? (od 88. Suši?), Caktaš, Maglica (od 74, Kiš). Trener: Mišo Krsti?evi?.