Plitvici Gojanec županijski kup pred tri tisuće gledatelja!

Objavljeno: 02.06.2011. 08:38

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:10

Pred ?ak tri tisu?e gledatelja, u odli?nom dekoru, županijski kup osvojila je mom?ad Plitivice, u utakmici koja je imala sve što pravi susret treba imati, a ?ak dvaput je prekidana zbog dosadne kiše. Kiša ipak nije umanjila odli?an dojam, a još manje omela slavlje igra?a Plitvice iz Gojanca.

Kona?an rezultat bio je 4:2 za Gojan?ane, za koje su strijelci bili dvaput Buhin, jednom Nino Melnjak te Marko Pomper. Za Rudar '47 je dvaput zabio Dražen Peharda, ali to nije bilo dovoljno...

Ve? u 3. minuti prvo uzbu?enje na travnjaku Varteksa, kada Teki? pada u kaznenom prostoru Plitvice, no sudac Franoli? ostaje "nijem". U 11. ponovno je Teki? blizu, puca glavom, ali u vanjski dio mreže.

Teki? je bio dobro ?uvan na finalnom susretu. Foto: Tomislav Pe?ek

A onda je uslijedio šok za navija?e Rudara '47. Po desnoj strani je odli?no prošao kapetan Plitvice Mario Horvat, ubacuje u kazneni prostor, gdje loptu na pravom mjestu ?eka centarfor Krunoslav Buhin i u prepoznatljivom stilu, glavom poga?a za vodstvo „majstora s ledina“.

Odli?na Plitvica u prvom poluvremenu

Rudari su pokušavali uzvratiti, ali Plitvica je vrlo borbenom i kompaktnom igrom, zaustavljala sve njihove pokušaje. U veznom redu su lavovski dio posla odra?ivali Marko Pomper i Vlatko Zgrebec, uz kapetana Marija Horvata. Jednu dobru akciju drugim pogotkom za mom?ad Drage Posavca, zaklju?io je Nino Melnjak. Prethodio je uba?aj odli?nog kapeta na Marija Horvata, i „prebacivanje“ glavom Buhina.

Slavlje igra?a Plitivice nakon pogotka. Foto: Tomislav Pe?ek.

Nakon stidljive kiše sredinom prvog dijela, kraj poluvremena obilježio je pljusak, ali to nije umanjilo trud i jednih i drugih na terenu. Pomalo šokirani „rudari“ nastojali su se vratiti u utakmicu, ali nisu imali izglednijih prigoda do odmora.

Na odmor je sa zasluženom prednoš?u otišla mom?ad Plitvice, koja je odigrala takti?ki besprijekorno prvo poluvrijeme.

Trener „Ladiš?ana“ Ivan Kova?i? u drugo poluvrijeme ulazi sa iskusnim Stolnikom u ekipi, ?ije iskustvo je mnogo nedostajao u prvom dijelu. Zbog ozljede redove Gojan?ana uskoro napušta vrijedni Zgrebec, a ulazi s klupe Luka ?rnila. Odli?nu prigodu za rješavanje pitanja pobjednika imao je Nino Mlenjak, u 53. minuti.

Klju?na obrana penala Kiši?eka

Dobru prigodu za pogodak imao je Rudar preko Peharde, nakon lijepog dodavanja Stolnika, ali Kiši?ek je na golu bio siguran. Navija?i Rudara u tim su trenucima skandirali „ho?emo Dadija“, aludiraju?i na Dalibora Možani?a, a negdje oko 60. minute, trener Kova?i? ga je i poslao na zagrijavanje. Nedugo potom i skandiranje „ho?emo pobjedu“, što kao da je bio predznak preokreta na terenu, koji se umalo dogodio.

Slavlje navija?a Rudara '47 nakon gola Peharde. Foto: Tomislav Pe?ek.

Igra?i Rudara igrali su ipak znatno bolje u nastavku, kada pogrešku obrane Plitvice koristi Dražen Peharda za smanjenje vodstva u 63. minuti. Samo dvije minute kasnije, i kazneni udarac za Rudar. Prekršajem u kaznenom prostoru Plitvice, Ku?ar zaustavlja Petri?a, a unato? prosvjedu Gojan?ana, sudac je neumoljiv.

Loptu je na bijelu to?nku namjestio je Igor Martan, ali njegov udarac u 67. minuti nije bio dovoljan precizan za Kiši?eka na golu. Uslijedila je erupcija oduševljenja u mom?adi Plitvice, ali i erupcija kiše s tu?om.

Klju?ni trenutak utakmice - Kiši?ek brani penal Martanu. Foto: Tomislav Pe?ek.

Pljusak nije prestajao, a kada ga je „poja?ala“ tu?a oko 69. minute, sudac pokazuje igra?ima i jedne i druge ekipe da odu u „kabine“. Nakon desetominutne pauze, odlu?uje se nastaviti susret, ali je potrajao tek dvije i pol minute, kada ponovno prekida susret po drugi puta. Nakon novih nekoliko minuta pauze, susret se još jednom nastavlja, a kiša je kona?no prestala.

Plitvica se orijentirala sve više na branjenje vlastitog gola, a Rudar je sve više nadirao nadirao. Odli?nu akciju imali su preko Dražena Peharde, koji bježi po desnoj strani, ulazi u kazneni prostor, ali njegov udarac završava u okviru gola.

Kazna za promašaj uslijedila je na drugoj strani, kada Marko Pomper odli?nim udarcem poga?a za 3:1.

I kada se ve? o?ekivao kraj susreta, Dražen Peharda još jednom bježi obrani Plitvice te smanjuje na 3:2, a na kraju susret svojim drugih pogotkom zaklju?uje Krunoslav Buhin, za veliko slavlje Gojan?ana.

- Presretan sam, naravno, nemam rije?i, ali mislim da smo ipak danas bili za nijansu bolji i zasluženo pobijedili. Imali smo i malo sre?e, da taj kazneni udarac Rudar nije iskoristio - kazao je nakon utakmice euofri?ni predsjednik Plitvice Božo Crnkovi?.

Euforije nije bilo u redovima Rudara '47, iako su sportski priznali i prihvatili poraz.

- Lošije smo otvorili susret, imali minus na po?etku utakmice. Vratili smo se u utakmicu, ali nismo iskoristili taj penal, što bi preokrenulo susret. ?estitam Plitvici na pobjedi - kazao je trener Rudara '47 Ivan Kova?i?.

S druge strane, jedan od junaka bio je i iskusni trener Drago Posavec, koji je pripremio odli?nu taktiku za finalnu utakmicu.

- Dobro smo snimili njihovu igru, znali smo da imaju 3-4 vrhunska igra?a, koja mogu igrati ?ak i u puno višem rangu natjecanja. Držali smo se dogovora, orijentirali na brze protunapade i ?estitam de?kima na odli?noj utakmici - zaklju?io je Posavec.

Pehar iz ruku predsjednika ŽNS-a Davora Daraboša, visoko je podignuo kapetan Plitvice Mario Horvat, uz veliki pljesak tribina stadiona Varteksa. Ono što su de?ki iz Gojanca, propustili prije dvije godine, kada je biškupe?ka Mladost bila bolja, sada su uspjeli nadoknaditi i pehar pobjednika županijskog kupa ?e zasluženo krasiti vitrine NK Plitvice iz Gojanca.

Plitvica – Rudar '47 4:2 (2:0)

Strijelci: 1:0 Buhin (14), 2:0 N. Melnjak (24), 2:1 Peharda (63), 3:1 Pomper (85), 3:2 Peharda (90), 4:2 Buhin (90+2)

Varaždin, stadion Varteksa. Gledatelja: 3000. Suci: Franoli? (Ludbreg), Lackovi? (Varaždin), Galinec (Donja Višnjica).

Plitvica (3-5-2) – Kiši?ek – Gredelj, Ku?ar, Ister – Matija Horvat (od 81. Kocijan), Zgrebec (od 54. L. ?rnila), Pomper, Mario Horvat, V. Horvat - N. Melnjak (od 87. T. Ister), Buhin. Trener: Drago Posavec.

Rudar '47 (3-5-2) – ?i?ek  - Korpar, J. Žlibar, M. Možani? – B. Možani?, Jendrok (od 46. Stolnik), I. Žlibar (od 67. D. Možani?), Martan, Petri? – Peharda, Teki? (od 88. Hrgar). Trener: Ivan Kova?i?.