Andrej Hladnik treći na 34. Polumaratonu “Ivan Starek”

Objavljeno: 15.11.2021. 17:59

Zadnja izmjena: 15.11.2021. 18:02

U Zagrebu je u organizaciji atletskog kluba Maksimir održan jedan od naših “najdugovječnijih” polumaratona – 34. Polumaraton “Ivan Starek”.

Osim u utrci polumaratona, natjecatelji su se mogli odlučiti i za kraće utrke pod nazivom Jarunska petica (5 km) ili Jarunska desetka (10 km). Ukupno je u sve tri utrke nastupilo oko 500 natjecatelja. Najviše natjecatelja odlučilo se za 21,1 km, a uspješno je utrku polumaratona završilo njih 270.

Što se tiče nastupa članova AK Varaždin, nisu imali predstavnike u kraćim utrkama, ali su zato u glavnoj utrci polumaratona nastupili u jakom sastavu. Skoro svi koji su nastupili porušili su svoje osobne rekorde i tako se “nagradili” za kraj sezone.

Pobjednik utrke bio je slovenski trkač Mitja Krevs (AD Štajerska) koji je istrčao najbolji rezultat u dosadašnjem održavanju “Stareka” u ove 34 godine. Na 2. mjesto plasirao se nedavni pobjednik Zagrebačkog maratona – Ivan Dračar (HAAK Mladost). Andrej Hladnik iz AK Varaždin je istrčao utrku života i s rezultatom 1:11:54 osvojio 3. mjesto i postavio novi osobni rekord.