Canjuga i njegove cure u drugom krugu Svjetskog prvenstva

Objavljeno: 09.12.2011. 08:48

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:11

Hrvatska rukometna reprezentacija ostvarila je važnu pobjedu u svojoj ?etvrtoj utakmici na Svjetskom prvenstvu u Brazilu. Hrvatice su bile bolje od Šve?anki, viceprvakinja Europskog prvenstva 2010., i upisale +1 (27:26) piše Ivana Strahija za SportNet

Iako je bilo bojazni da ?e hrvatske rukometašice nakon poraza od Danske psihološki pasti, utakmicom protiv Švedske odagnale su sve sumnje u to i pokazale odre?enu zrelost, kao i veliki motiv, a slavlje nakon izborene pobjede bilo je u hrvatskim redovima veliko.

I u ovoj je utakmici bilo oscilacija, zapucanih zicera, ali i tehni?kih pogreški koje Hrvatskoj nisu trebale, no uspjele su se hrvatske najbolje rukometašice othrvati renomiranim protivnicama i zadržati +1.

Hrvatice u utakmicu kre?u dobro i vode ve? u drugoj minutu pogotkom Zebi?, nakon ?ega Grubiši? brani, no u kontranapadu je pogo?ena stativa. Torstenson zato zna pogoditi za 1:1, a egal se nastavlja do 3:3, potom Hrvatska veže dva gola i odlazi na +2 (5:3) u devetoj minuti.

Šve?anke na 5:4 zara?uju isklju?enje, ali je Ahlm, jedna od najboljih igra?ica švedske izabrane vrste, došla u pravo raspoloženje, te izjedna?uje na 6:6. Idu?e isklju?enje Hrvatice me?utim bolje koriste, Zebi? i Frani? dižu na 8:6 u 17. minuti.

U 21. minuti Hrvatska ima +3 (10:7), a moglo je biti i +4, da je Horvat bila precizna u kontri. No, Hrvatice drže prednost sve dok nisu ostale s igra?icom manje, to Torstenson odmah koristi i izjedna?uje na 12:12 u 28. minuti. Završnica ipak pripada Hrvatskoj, Penezi? poga?a s linije sedam metara, dok Šeri? za 14:12 poga?a nakon što ju je lijepo proigrala Frani?.

U prvih 30 minuta Grubiši? je imala pet obrana, dok su po tri pogotka postigle Penezi?, Frani? i Zebi?. Sa Švedske strane najbolji je strijelac bila Torstenson (3), a Kain je na golu obranila šest lopti.

Drugo poluvrijeme pokazuje odli?no lice hrvatske reprezentacije, koja prvo diže na 16:13, a zatim unato? isklju?enoj Šeri? Horvat i Frani? dižu na 18:13. Sve do završnih deset minuta Hrvatska ima uvjerljivu prednost, koja se tada me?utim po?inje topiti.

U 53. minuti su Šve?anke iskoristile pogrešno dodavanje Tatari i Milanovi?-Litre i približile se na 25:23, Penezi? je pogodila potom za 26:23, ali je zatim novo nadahnu?e našla najbolja u švedskim redovima, Torstenson, koja poga?a dvaput za redom.

Uz isklju?enu Frani?, Hrvaticama je situacija daleko od idealne u posljednje dvije minute. Penezi? gubi loptu u napadu, no s druge strane suci vide korake Helleberg, a potom je Hrvatska zahvaljuju?i švedskoj obrani iz prostora dobila sedmerac. S tridesetak sekundi do kraja pred bijelu crtu staje Frani? i matira švedsku vratarku, dok je Torstenson uspjela u posljednjih par sekundi tek smanjiti na 27:26.

Hrvatska - Švedska 27:26 (14:12)

SP rukomet za žene, skupina D, 4. kolo
Brazil, Sao Bernardo, gledatelja 500
Suci: Serradilla/Lorente (Španjolska)

Hrvatska: Grubiši? (7 obrana), Tatari 4, Joveti? 1, Šeri? 2, Petkovi?, Ga?e, Puši?-Koroljevi? 1, Žderi? (1 obrana), Horvat 1, Frani? 7(4), Penezi? 5, Jel?i?, Lovri?, Zebi? 3, Milanovi? Litre 3, Ježi?

Švedska: Agren, Flognman 1, Boson 1, Folegstrom, Roberts, Weil Freden 3, Kain (6 obrana), Ahlm 3, Grubbstrom (8 obrana), Torstenson 10(1), Wiberg, Gullden 4(4), Hellerberg 2, Rosengren Jacobsen , Alm, Johansson 2

Isklju?enja: Hrvatska 10 minuta, Švedska 10 minuta
Sedmerci: Hrvatska 4/5, Švedska 5/6

Izvor: hrsport.net