Dabrovi do pobjede i u velikom derbiju usred Poreča!

Objavljeno: 15.12.2013. 00:00

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 08:30

Rukometaši GRK Varaždina ostvarili su najveću pobjedu ove prvenstvene sezone, svladavši usred Poreča najvećeg rivala za naslov prvaka Premijer lige rezultatom 33:30!

Varaždin i Poreč posljednje su ovogodišnje kolo dočekali bodovno poravnati i izravni je dvoboj odlučivao tko će „prezimiti“ na liderskoj poziciji. Mnogo je toga upućivalo na to da su u prednosti Porečani; motiv im je bio na vrhuncu budući da su željni revanša za 29:24 poraz u Varaždinu početkom prvenstva (ujedno i njihov jedini poraz), imali su prednost domaćeg terena, a i jači su bili za Čužića i Topića koji nisu igrali u Varaždinu, dok s druge strane Varaždin nije u Poreču istrčao u najjačem izdanju s obzirom na ozljede Težaka i Hermana.

Pa unatoč svemu tome, slavili su – Dabrovi! Bila je to utakmica u kojoj je domaćin dobio „prvu četvrtinu“ (u 15. minuti bilo je 10:8 za Poreč), ali je uzvratio Varaždin 5:0 serijom u samo šest minuta igre (u 21. minuti je na semaforu bilo 10:13). Na odmor se ipak otišlo u egalu (17:17), ali je zato u drugom dijelu sve konce igre i rezultata držao Varaždin. Sršen je odmah na otvaranju nastavka podignuo s dva pogotka na 17:19, u 39. minuti već je bilo i plus četiri za Dabrove (19:23) no sad je domaćin golom Mataije pa s tri pogotka Thossa u nizu izjednačio na 23:23, u svega 3,5 minute igre. No onda je Varaždin opet uhvatio minimalnu prednost i tih gol do dva razlike Dabrovi su održavali narednih 10 minuta. U 54. minuti je Sršen podignuo na 28:31 i tu je postalo jasno da će bodovi put Varaždina. Poreč više nije zaprijetio, završilo je velikih 30:33.

Ovom pobjedom, u kojoj su prednjačili Sršen (9 pogodaka) i Horvat (8), pa za njima odmah i Marčec (6), Kuduz (5 golova), ali i Grd (10 velikih obrana), Varaždin je učvrstio vodeću poziciju u Premijerligi, sada s dva boda prednosti i boljim međusobnim omjerom s Porečom, a s čak pet bodova prednosti pred trećeplasiranim Karlovcem.