Dabrovi preskočili Veprove i izborili 2. kolo Kupa EHF-a

Objavljeno: 13.09.2014. 21:44

Izvor: galerija-images/140913_GRK-Varazdin1930-RK-Dubrava_33-29

Rukometaši GRK Varaždina i u uzvratnoj su utakmici prvog europskoga kola uspjeli pobijediti zagrebačku Dubravu. Nakon 30:26 pobjede u Zagrebu večeras je u varaždinskoj Areni bilo 33:29.

Kao i u zagrebačkoj utakmici, i varaždinski je susret Dubrava otvorila puno bolje. Štoviše u prvih su 20 minuta gosti uspjeli nadoknaditi minus 4 iz prve utakmice (7:11) i u tim trenucima prolazak Varaždina u slijedeću europsku rundu nije se činio nimalo izgledan. Tim više što je postignuto i puno pogodaka pa je utakmica išla u smjeru većeg broja pogodaka u gostima u korist Dubrave, u slučaju da bude identičnih 4 razlike.

Nekako se čini da je presudni trenutak bio u 21. minuti, kada je Dumenčić pogodio stativu iz sedmerca, a bila je to prilika da Dubrava ode i u ukupni plus. Umjesto da rezultat ode na 7:12, uslijedila je u samo dvije minute i 20 sekundi velika 5:0 serija domaćina i tu se utakmica prelomila – Varaždin je poveo 12:11 i do kraja susreta više nije ispuštao prednost.

Najraspoloženiji su u sastavu domaćina bili opet Horvat i Huđ, obojica sa po 6 pogodaka.

Varaždin je u drugom kolu Kupa EHF-a, 12. listopada gostovat će u francuskom Nantesu, protiv jednog od najboljih klubova europskog rukometa danas.

GRK VARAŽDIN 1930 – RK DUBRAVA 33:29
VARAŽDIN – Arena na Dravi. Gledatelja: 770. Suci: Erdoan Vitaku i Arsim Vitaku (obojica s Kosova). Nadzornik suđenja: Vladimir Jović (BiH).
VARAŽDIN 1930: Lončar (12), Huđ 6(3), Sršen 3, Kuduz 5, Tokić 1, Težak 1, Kontrec 2, Horvat 6, Vidaček 3, Čelić 1, Jeftić 3, Vincek, Šipić 2, Herman, Špikić. Trener: Silvio Ivandija.
DUBRAVA: Totić (12+1), Jurić-Grgić 7, Vida, Dumenčić 5(1), Kelemen 4, Butorac 2, Kljajić 3(2), Vučko, Punčec 4, Prka, Vinković 1, Volar, Buneta 1, Škopić 1, Mihaljević 1, Grahovac (4). Trener: Hrvoje Horvat.
Sedmerci: Varaždin 1930 5(3), Dubrava 4(3)
Isključenja: Varaždin 1930 8' (Kuduz 2 x 2', Kontrec, Vincek), Dubrava 8' (Jurić-Grgić, Buneta, Škopić, Vučko).
Igrač utakmice: Ivan HORVAT.

{gallery}140913_GRK-Varazdin1930-RK-Dubrava_33-29{/gallery}