Dabrovi protiv Đakova stigli do sedme prvenstvene pobjede

Piše: eVaraždin.hr

Objavljeno: 30.10.2013. 08:30

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 08:30

U utorak, 29. listopada, su u varaždinskoj Areni Dabrovi stigli i do svoje sedme pobjede. Konačan rezultat glasio je 33:24, a gosti iz Slavonije prezentirali su se kao tvrd orah.

Unatoč tome, domaći rukometaši odigrali su uvjerljiv susret te zadržali prvo mjesto na tablici Premijer lige.

Susret je započeo u izjednačenom ritmu, a prvo "odvajanje" Varaždinci rade kod rezultata 4:4, kada serijom od 5:0 odlaze na 9:4. Raspoloženi su u prvom dijelu susreta bili krilni igrači Tokić i Marčec, koji su na početku najviše punili mrežu gostiju.

Ipak, Đakovo se nije predavalo, pa se drže na dostižnoj razlici, a čak ju i smanjuju do kraja prvog poluvremena. Najviše problema obrani Dabrova zadavao je Eskeričić, na desnom vanjskom.

Rezultat poluvremena bio je 16:13 za domaćina.

Ekipa Alana Belka kreće bolje u nastavak igre, prednost polako raste, a u 40. minuti je već 24:16, što je bio znak da je utakmica riješena. Veća dužina klupe domaćina došla je do izražaja, iako prednost ipak nije bila velika kao na susretima s Buzetom i Moslavinom.

Ovom pobjedom Dabrovi su povećali prednost na vrhu tablice, te su sada dva boda ispred Poreča, i tri ispred Karlovca. Sljedeću utakmicu igraju za točno tjedan dana, u utorak (5. studenog), u Kaštelima.

Varaždin – Đakovo 33:24 (16:13)

Varaždin. Arena Varaždin. Gledatelja: 500. Suci: Barle i Vučić (oba Zagreb).

Varaždin – Grd, Težak, Melnjak 2, Jeftić, Horvat 2, Trojko 2, Kontrec, Vincek, Sršen 3(2), Vidaček, Kuduz 3, Balent, Mišković 3, Herman 4, Marčec 6, Tokić 8(3). Trener: Alan Belko.

Đakovo – Kovač, Miletić, Nađ 3, Babić 1, I. Barberić, Lubar 1, Tot 3, Petrović, Šaravanja, Eskeričić 7, Klepo, Sučić, Šunda 2, Punda, T. Barberić 3, Pongračić 4(3). Trener: Đemal Sadiković.