Dabrovi slomili otpor Spačve tek u zadnjih 20 minuta

Objavljeno: 04.10.2014. 19:50

Rukometaši GRK Varaždina 1930 uspjeli su održati stopostotni niz i u Vinkovcima, domaću Spačvu pobijedili su 33:28, upisavši tako sedmu pobjedu sezone. Međutim, Vinkovčani su dugo odolijevali, „pali“ su tek u zadnjoj trećini utakmice.

Konačnih 33:28 za Varaždin 1930 zapravo je „kao jaje jajetu“ sličan rezultat većini ovosezonskih pobjeda Dabrova. Evo, čisto za primjer, potpuno istim rezultatom Varaždinci su proteklog vikenda pobijedili i Buzet u Areni, samo gol uvjerljivije (34:28) bilo je protiv Đakova u Graberju dva kola ranije, šest je razlike bilo i u Karlovcu (32:26)... Ipak, ono što je vinkovačku utakmicu razlikovalo od prijašnjih je dulji otpor domaćina, Spačva je naime na poluvremenu vodila (16:14), u jednom trenutku u toj prvoj dionici imala i pet golova razlike (15:10 u 26. minuti), rezultatski u plusu bila sve do 40. minute (20:19). Tad su Varaždinci „dali gas“, uraganskom 5:0 serijom u svega tri minute preokrenuli na 20:24 i završnih 15-ak minuta održavali tu prednost.

Ovom pobjedom Dabrovi su zadržali prvo mjesto na tablici Premijer lige, u sklopu koje će u idućem kolu ugostiti Umag. Međutim, ne u prvotno predviđenom terminu za tjedan dana, jer u četvrtak Varaždinci kreću na 1.750 kilometara dugačko putovanje prema francuskom Nantesu, na krajnjem zapadu Francuske (praktički na obali Atlantika), gdje će u subotu igrati prvu utakmicu 2. kola europskoga Kupa EHF-a. Stoga će utakmica s Umagom biti odigrana već ovog utorka (7. listopada), u 18 sati.

SPAČVA VINKOVCI – GRK VARAŽDIN 1930 28:33
VINKOVCI – dvorana OŠ Bartola Kašića. Gledatelja 200. Suci Emanović i Mikić.
SPAČVA: D. Stojanović (13+2), Oroz 4, Ma. Mišić 4, Mi. Mišić 4, Šijaković 6(2), T. Stojanović, Babić 2, Vukušić, Šarenac 7, Ranogajec, Androš 1, Kordi, Rimac.
VARAŽDIN 1930: Špikić (10+1), Huđ 6(1), Horvat 11, Kuduz 2, Tokić 5, Marčec 3, Kontrec 1, Jeftić, Vidaček 2, Čelić 2, Herman 1, Novak, Meštrić (2). Trener: Silvio Ivandija.
Sedmerci: Spačva 3(2) Varaždin 3(1)
Isključenja: Spačva 6' (Ma. Mišić, Mi. Mišić, Kordi), Varaždin 4' (Jeftić, Kuduz).
Igrač utakmice: Ivan HORVAT.