Garibović peti u samoj kremi europskog i svjetskog karatea

Objavljeno: 25.05.2015. 08:51

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:18

Varaždinski karatist Enes Garibović u subotu je nastupio na turniru Super Eightu na kojem su se boriili ponajbolji seniorski borci Europe te je na kraju podijelio peto mjesto s aktualnim europskim i svjetskim prvakom Talijanom Nellom Maestrijem.

Osam boraca bila je raspoređeno u dvije skupine i svaki borac odradio je tri meča, a dvojica najboljih borila su se u finalu.

Garibović je u prvom meču poražen od  aktualnog europskog mlađeseniorskog prvaka Mađara Gabora Harspatakija, rezultatom 2:0, u drugom je tijesno s 1:0 izgubio od  svjetskog i europskog prvaka Talijana Luigija Buse. U trećem susretu je pak mladi varaždinski karatist s 3:0 pobijedio reprezentativnog kolegu Antu Mrvičića.

Na kraju je u ukupnom poretku podijelio 5. mjesto s Talijanom Nellom Maestrijem, aktualnim europskim i seniorskim prvakom.

- Zadovoljan sam plasmanom i mečevima, makar mogao sam u nekim situacijama biti hrabriji i odlučniji - poručio je Garibović.

Titulu najboljeg osvojio je srpski karatist Slobodan Bitević.