I dalje bez greške: Karlovac – GRK Varaždin 1930 26:32

Objavljeno: 21.09.2014. 08:54

Rukometaši GRK Varaždina 1930 upisali su u Karlovcu i petu pobjedu u nizu u službenim utakmicama ove sezone. Nakon dvostrukog slavlja u utakmicama Kupa EHF-a s Dubravom, u prvenstvu Premijer lige Dabrovi su nakon Marine Kaštele i Đakova porazili i Karlovac.

Ono što također plijeni pozornost jest činjenica da su od pet pobjeda tri uzete na gostovanjima i to ni na jednom ugodnom. Druga pak činjenica koja je specifična za Dabrove je da su u svim utakmicama ove sezone protivniku dali da rezultatski prati korak samo prvih 15 ili 20 minuta, jedino je Đakovo izdržalo u egalu čitavo poluvrijeme. Zanimljivo, najbolji rezultat u srazu s Varaždincima izvukla je Marina Kaštela (minus 3, 26:29), a Kaštelani su najprije „pali“, samo su 10 minuta održavali neriješen rezultat.

Karlovac je bio – u trendu. U 13. minuti domaćin je još vodio (6:5), no uslijedila je 4:0 serija Varaždina u svega tri minute i na semaforu je pisalo 6:9. Tih tri razlike bilo je i na poluvremenu (12:15), iako je u 26. minuti Varaždin 1930 imao i pet razlike (8:13). Nastavak je bio kopija prvog poluvremena; prvih se desetak minuta igralo gol za gol i onda je opet uslijedila 4:0 serija Dabrova, sada za odvajanje s četiri (18:22) na osam pogodaka razlike (18:26), ovoga puta u četiri minute igre. U 53. minuti bilo je i rekordnih devet golova viška (21:30), međutim u završnici je domaćin ublažio poraz, za konačnih 26:32.

Ovom pobjedom GRK Varaždin 1930 preuzeo je vrh tablice Premijer lige, gdje je boravio i gotovo čitavu prošlu sezonu do Lige za prvaka. U idućem pak kolu, u subotu (27. rujna) u varaždinsku Arenu dolazi Buzet, momčad koju su Dabrovi deklasirali u prvoj utakmici ovoljetnih priprema (39:14). Dakako da taj rezultat baš ništa ne znači, ulogu favorita trebat će iznova dokazati, u potrazi za šestom pobjedom u nizu...

KARLOVAC – VARAŽDIN 1930 26:32
KARLOVAC – dvorana Mladosti. Suci: Pavić i Torbarina.
KARLOVAC: Prezelj (2+1), Sudarić, Šnajder 4, Miličević, Smojver, Perajica 8(1), Smojver 3, Štrucelj 1, Milovac 1, Obranović 4, Bačić 5(2), Capan, Karić (2). Trener: Dinko Đanković.
VARAŽDIN 1930: Lončar (13), Huđ 5(2), Sršen 4, Horvat 5, Tokić 3, Marčec 4, Jeftić 3, Kuduz 5, Vidaček 1, Čelić, Kontrec 1, Vincek, Šipić 1, Težak, Herman, Špikić (1). Trener: Silvio Ivandija.
Sedmerci: Karlovac 3(3), GRK Varaždin 1930 3(2).
Isključenja: Karlovac 4' (Perajica, Smojver), Varaždin 1930 2' (Herman).

Premijer liga, poredak nakon 3. kola: 1. GRK Varaždin 1930 6 bodova (gol razlika 95:80), 2. Poreč 6 (95:83), 3. Spačva-Vinkovci 4 (88:70), 4. Dubrava 4 (95:83), 5. Gorica 4 (90:84), 6. Đakovo 4 (93:88)...