Izabranice Vladimira Canjuge "pomele" Urugvaj

Objavljeno: 06.12.2011. 08:51

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:11

U drugom kolu natjecanja na Svjetskom prvenstvu u Brazilu Hrvatska je s uvjerljivih +30 slavila nad izabranom vrstom Urugvaja. To je za hrvatske rukometašice bio dobar trening pred su?eljavanje s Danskom, u prvom ozbiljnijem susretu na SP-u, piše Ivana Strahija za SportNet.

Kako je i najavio, izbornik Vladimir Canjuga odmarao je svoje vedete za sraz u utorak protiv Danske. Prva koja je dobila poštedu bila je golmanica Jel?i?, a njeno je mjesto u prvih pola sata zauzela Grubiši?.

Urugvajke su u utakmici protiv Hrvatske mogle u?initi vrlo malo. Imale su dva izjedna?enja, 1:1 i 2:2, no nakon toga je hrvatska izabrana vrsta nezaustavljivo krenula igrati svoj rukomet, uigravati ono što je njoj trebalo za susret s Danskom, dok su se protivnice svele na tek malo više od promatra?ica.

U prvom je poluvremenu Hrvatska imala uspješnost napada od 68 posto, zabile su rukometašice 21 gol iz 31 šuta, dok je uspješnost kontranapada bila visokih 85 posto. Golmanica Grubiši? obranila je šest urugvajskih šuteva.

Pri?a se u drugom poluvremenu samo nastavila, a za razliku od utakmice s Bjelokoš?ankama, Hrvatice protiv Urugvajki nisu popuštale u koncentraciji. Uz Žderi? na golu, koja je obranila osam lopti, Canjuga je na parket poslao ve?inu igra?ica sa svog popisa, a skoro sve su se upisale u strijelce.

Najviše je golova, šest, imala Joveti?, ina?e desno krilo Budu?nosti, dok su savršenih 5/5 imale Podravkina Puši?-Koroljevi? i mlada Lokomotivina pivotkinja Ježi?.

Izvor: hrsport.net