Koka uvjerljiva protiv Splita za – 5. mjesto na tablici

Objavljeno: 08.02.2014. 17:47

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 08:27

Rukometašice Koke upisale su i drugu pobjedu u nizu ovog proljeća, protiv Splita 2010 slavile su 27:20, za 5. mjesto na tablici i samo bod do – plasmana u Ligu za prvaka!

Nakon boda s vodećim Sesvećankama (34:34) pa pobjede u Zelini (21:20), rukometašice Koke u potpunosti su nadigrale Splićanke u utakmici 17. kola Prve HRL za žene. Gošće su Varaždinkama parirale samo prvih pet minuta utakmice, u tom su periodu čak i vodile 2:1, no u narednih pet minuta Kokice su napravile 4:0 seriju i pobjegle na prvu osjetniju prednost (5:2).

Narednih 10 minuta igralo se gol za gol, a onda su rukometašice Koke opet ubacile u višu brzinu i do odmora prednost – poduplale na šest pogodaka; u 21. minuti bilo je 11:9, a onda su Varaždinke opet napravile 4:0 za visokih 15:9 nakon prvog poluvremena. Ivana Dežić s četiri pogotka bila je prva igračica Koke u prvih 30 minuta, Domjan je dodala tri pogotka, Mateša, Maljak i Tomašek dva, Horvat i Jalušić po gol.

U nastavku su Kokice brzo podigle na sedam razlike (17:10 u 34. minuti), šest minuta prije kraja bilo je i rekordnih osam (25:17), u završnici su karte promiješane, nije više bilo ni rezultatskog naboja pa su gošće tek neznatno umanjile poraz, na konačnih 27:20. Do kraja utakmice u prvo se ime susreta po efikasnosti prometnula Ana Marija Maljak, sa šest pogodaka, toliko je i u redovima gošći zabila Antea Lisica.

Ovom pobjedom Koka je preskočila Zelinu na prvenstvenoj tablici i trenutačno drži 5. mjesto, samo bod od 4. mjesta koje znači i plasman u Ligu za prvaka, a samim tim i borbu za europske pozicije. Šteta što će baš sada, kad su u odličnom tonusu, Varaždinke zbog neparnog broja klubova (11) morati pauzirati u idućem kolu, tako da ih sljedeća utakmica očekuje tek za dva tjedna (22. veljače) u gostima kod trenutačno vodeće ekipe lige - Zameta u Rijeci.

Koka – Split 2010 27:20

VARAŽDIN – Arena Varaždin. Gledatelja 100.

KOKA: Karaula (4), Jalušić 2, Horvat 2, Domjan 5, El. Halili, Maljak 6, Ed. Halili, Vrček, Tomašek 2, L. Kalaus, Dežić 4, Haček 1, Mateša 4, Kovačić, D. Kalaus 1, Franić (3).

SPLIT 2010: Ečimović (5+1), T. Lisica, Kežić 3(1), Surjan 2, Čović 1, A. Lisica 6(1), Divić 1, Gudelj, Glavan 1, Šimičić 5(2), Mijoč.

Sedmerci: Koka 4(3), Split 2010 4(4).

Isključenja: Koka 8' (2 x Dežić, Tomašek, L. Kalaus), Split 2010 4' Kežić, Glavan)

Igračica utakmice: Ana Marija Maljak.