Košarka, A-2 liga Sjever: Grafičar i Ivančica izgubili od Radnika i Međimurja

Objavljeno: 08.11.2015. 22:12

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:09

Grafičar je u derbiju 5. kola A-2 lige košarkaša u Ludbregu izgubio od Radnika iz Križevaca 79:92, dok je Ivančica poražena u Čakovcu od Međimurja 84:69. I Ludbrežanima i Ivančanima to je drugi poraz ove sezone, uz tri ostvarene pobjede.

Derbi kola trebao se igrati u Križevcima, ali je na zamolbu Radnika zamijenjeno domaćinstvo pa je derbi ugostio Ludbreg. Baš kao i protiv Međimurja prošlog vikenda, i od Radnika je Grafičar primio identična – 92 koša, a u takvim okolnostima teško je očekivati uspjeh. Nakon prvog poluvremena rezultat je još koliko toliko bio u egalu (46:49), međutim Križevčani – u čijim redovima igraju i braća poznatog hrvatskog reprezentativca Marka Tomasa – pobjegli su u trećoj dionici na nedostižnih 57:74. U zadnjoj četvrtini Grafičar je tek ublažio poraz na 79:92, Radnik je na krilima Svobode (29 poena) i spomenutog Ivana Tomasa (20 koševa) upisao i petu ovosezonsku pobjedu. Ludbrežani pak drugi poraz u nizu nakon tri startne pobjede.

Drugi je poraz doživjela i Ivančica u Čakovcu kod Međimurja, bilo je 84:69. Ivančani su od početka ušli u zaostatak (23:15 nakon prve četvrtine), na tom minusu bili i na poluvremenu (43:34), a onda je i njih „pokopala“ treća četvrtina koju je Međimurje dobilo 25:16, za ukupno previsokih 68:50. U zadnjoj su tek ublažili poraz, za konačnih 84:69.

U idućem kolu novi teški ispiti i za Grafičar i za Ivančicu – Ludbrežani će ugostiti svojeg najvećeg rivala i aktualnog prvaka Podravac iz Virja, a Ivančani trenutačnog lidera Radnika iz križevaca.

Poredak A-2 lige Sjever: 1. Radnik 5-0 (+67), 2. Međimurje 4-1 (+53), 3. Grafičar 3-2 (+73), 4. Podravac 3-2 (+26), 5. Ivančica 3-2 (+25)...