Košarka: Grafičaru nova pobjeda, porazi Vindije i Ivančice

Objavljeno: 03.11.2014. 17:44

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:19

Nakon dva uvodna poraza, aktualni prvak A-2 lige Sjever - Grafičar iz Ludbrega – upisao je i drugu pobjedu u nizu, u Križevcima protiv istoimenog domaćina 78:64. Vindija je izgubila doma od vrbovečkog Petra Zrinskog, 72:83, a domaći poraz upisala je i Ivančica, čak 74:94 od Međimurja.

Ludbrežani su, čini se, opet uhvatili pobjednički vlak, iz Križevaca su se vratili s uvjerljivih plus 14, nakon utakmice u kojoj su marljivo, korak po korak, gradili put do uspjeha. Naime, Grafičar je u sve četiri četvrtine bio bolji od svojeg domaćina i – mada ni u jednoj dionici ta razlika nije bila prevelika – u zbroju je donijela glatki trijumf. Još je jednom pobijedio kolektiv, naime i ovoga puta čak su se četiri igrača istaknula dvoznamenkastim koš učinkom – Poljak je bio prvi strijelac susreta s 18 poena, Siladić je dodao 13, Prprović 12, a Fuš 11 koševa.

Vindiji pak se protiv Petra Zrinskog iz Vrbovca dogodilo isto što i Grafičaru u 1. kolu, domaći poraz od neugodnih Vrbovčana. S tim da je Vindija bila bolja u prvom poluvremenu, imala zahvalnih plus četiri na odmoru (45:41) da bi već u trećoj dionici prokockala sve stvoreno (15:20) pa se u završnih 10 minuta ušlo s minimalnom prednošću gostiju – 60:61. A tu su se Varaždinci potpuno raspali, čak plus 10 za momčad iz Vrbovca i konačnih 72:83.

Ivančica nije imala previše izgleda protiv objektivno boljeg Međimurja, izgubila je 74:94 što čak i nije tako crno budući da je već na poluvremenu bilo minus 27 (26:53). Međimurci su zadržali svoj stopostotni učinak, baš kao i super uvjerljivi Radnik iz Križevaca te Podravac iz Virja. U idućem kolu barem će jedan stopostotni biti manje, u Čakovcu će naime derbi kola igrati Međimurje i Radnik, dok će varaždinska Vindija pokušati u Virju zaustaviti i dosad nepogrešivi Podravac. Grafičar će biti domaćin Koprivnici, a Ivančica gostovati u Bjelovaru.

Rezultati 4. kola A-2 lige Sjever: Križevci – Grafičar 64:78, Vindija – Petar Zrinski 72:83, Ivančica – Međimurje 74:94, Radnik (Kž) – Mladost (Đ) 111:79, Čakovec – Podravac (V) 77:109, Koprivnica – Bjelovar 80:98.

Poredak: 1. Radnik (Kž) 4-0 (+169), 2. Međimurje 4-0 (+74), 3. Podravac (V) 4-0 (+64), 5. Petar Zrinski 3-1 (+42), 6. Grafičar 2-2 (+34)... 8. Vindija 1-3 (-36), 9. Ivančica 1-3 (-54)... 12. Čakovec 0-4 (-130).