Košarka: Podravac pokleknuo u Križevcima, ali i Grafičar u Čakovcu

Objavljeno: 09.03.2015. 08:05

Vodeća momčad A-2 lige Sjever – Podravac iz Virja – izgubio je od Radnika u križevcima, međutim najveći konkurent za naslov prvaka, ludbreški Grafičar, nije to iskoristio izgubivši derbi od Međimurja. U županijskom derbiju varaždinska je Vindija projurila kroz Ivanec, odigravši furioznu treću četvrtinu utakmice.

Uoči aktualnog, 20. kola, Grafičar iz Ludbrega imao je bod manje od vodećeg Podravca, najljućeg protivnika u A-2 ligi Sjever već nekoliko godina. Ludbrežani cijelu sezonu love zaostatak za Virjanima, međutim svaku su „ključnu“ utakmicu izgubili. Od startnog poraza baš od Podravca pa do nes(p)retnog novog poraza od istih tih Virjana na proljetnom početku na vlastitom parketu u Ludbregu. I sada, kad su ponovno dobili priliku izjednačiti omjer pobjeda i poraza – pali su u Čakovcu od Međimurja.

Podravac je naime neočekivano izgubio u Križevcima od Radnika, iako je na poluvremenu vodio sa šest poena razlike. Međutim, od tih 45:51 na odmoru, Radnik je u trećoj dionici smanjio zaostatak (67:70), a onda u završnoj četvrtini i preokrenuo rezultat, do konačnih 93:90. Međutim, u Čakovcu Grafičar nije uspio upisati željenu pobjedu – već je na odmoru bilo golemih 49:37 za Međimurje, u nastavku su Ludbrežani uspjeli tek ublažiti poraz do konačnih 81:75.

U Ivancu je varaždinska Vindija, na krilima sjajnih Prprovića (16 koševa) i Kapustića (13), upisala visoku 85:58 pobjedu, posebno blistavši u trećoj četvrtini koju su Varaždinci dobili s nevjerojatnih 26:4. U idućem će kolu Vindija ugostiti najugodnije iznenađenje ovoga kola, Radnik iz Križevaca, Grafičar će također biti domaćin i to Bjelovaru, a Ivančica će put Križevaca, na noge (i ruke) istoimenom protivniku.

Rezultati 20. kola A-2 lige Sjever: Međimurje – Grafičar 81:75, Ivančica – Vindija 58:85, Radnik – Podravac 93:90, Koprivnica – Križevci 69:82, Čakovec – Bjelovar 88:128.

Poredak: 1. Podravac 17-3 (+492), 2. Grafičar 16-4 (+339), 3. Međimurje 16-4 (+299), 4. Petar Zrinski 15-4 (+171), 5. Radnik 14-6 (+192), 6. Vindija 12-7 (+100)... 9. Ivančica 4-16 (-313)... 12. Čakovec 1-19 (-559).