Košarka: Vindija „skinula“ Podravca, slavio i Grafičar

Objavljeno: 09.02.2015. 10:21

Varaždinska Vindija u dramatičnoj je utakmici 16. kola A-2 lige Sjever pobijedila vodeću momčad lige Podravac iz Virja, Grafičar je kroz Koprivnicu protutnjao s gotovo 50 koševa viška, a od predstavnika Varaždinske županije jedino je Ivančica izgubila, na domaćem terenu od Bjelovara.

Izabranici Velimira Mudrog, momčad Vindije, sjajno su odradili domaćinstvo najjačem mogućem ligaškom rivalu, Podravcu iz Virja. U potpuno neizvjesnoj utakmici Varaždinci su posebno blistali početkom drugog poluvremena, u trećoj četvrtini, tu su stvorili višak vrijedan pobjede. Na odmoru je naime bilo 39:39, u trećoj dionici su košarkaši Vindije otišli na 54:49, da bi u zadnjoj – daleko efikasnijoj – četvrtini uspjeli sačuvati prednost, predvođeni Nakićom i Šamarijom - samo njih dvojica zabili su ukupno 53 koša u utakmici: Nakić 27, Šamarija 26. Kod gostiju iz Virja prva imena K. Molnar i Šestak, obojica s 15 poena.

Grafičar je bez problema prošao Koprivnicu, kakav-takav priključak domaći su držali jedino u prvoj četvrtini (17:25), na poluvremenu je već bilo plus 17 za Ludbrežane (37:54), a potpuno odvajanje uslijedilo je u trećoj dionici koju je Grafičar dobio čak 31:9, za visokih 85:46 u svoju korist. U završnoj četvrtini još je malo podebljana prednost, do konačnih 111:64. Grafičari su svoj koš učinak gotovo ravnopravno podijelili – Dijanušić je zabio 19, Siladić 17, Matija Novak 14, Prprović i Pjevač 12, Manuel Novak i Štefan 11...

Ivančica je ovoga puta izgubila uvjerljivo, od objektivno boljeg – Bjelovara. Gosti su već na poluvremenu vodili čak 61:30, u nastavku su Ivančani tek ublažili poraz, na konačnih 85:108. U momčadi Ivančice najefikasniji Rožman s 23 i Bigec sa 17 koševa, u pobjedničkoj momčadi prvi je strijelac bio Zadravec, s 25 poena.

Rezultati 16. kola A-2 lige Sjever: Vindija – Podravac (V) 80:76, Koprivnica – Grafičar 64:111, Ivančica – Bjelovar 85:108, Radnik - Međimurje 90:84, Križevci – Petar Zrinski 62:95, Čakovec – Mladost 69:84.

Poredak: 1. Podravac 14-2 (+382), 2. Grafičar 13-3 (+286), 3. Radnik 12-4 (+207), 4. Međimurje 12-4 (+201), 5. Petar Zrinski 12-4 (+131), 6. Vindija 9-7 (+54)... 9. Ivančica 4-12 (-209)... 12. Čakovec 1-15 (-409).