Košarkaška A-2 liga: Nova pobjeda Grafičara, porazi Vindije i Ivančice

Objavljeno: 27.01.2014. 10:57

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 08:27

Ludbreški Grafičar je i u 14. kolu A-2 lige Sjever upisao uvjerljivu pobjedu, 101:87 u Vrbovcu, te zadržao prvo mjesto na tablici, dok su Varaždinci i Ivančani poraženi u Đurđevcu odnosno Ivancu.

Grafičar i dalje ne griješi. I na nezgodnom gostovanju u Vrbovcu, kod momčadi Petar Zrinski koja je odličan otpor pokazala i jesenas u Ludbregu, pogotovo u prvom poluvremenu te utakmice, Ludbrežani su upisali nove bodove i zadržali ulogu lidera na tablici. Polako su, ali sigurno, košarkaši Grafičara gradili put do nove pobjede, upisali plus četiri u prvoj četvrtini (26:22) pa dodali još tri koša viška do poluvremena (47:40 bilo je za Grafičar nakon 20 minuta igre), podebljali prednost i u trećoj četvrtini, dobivši istu 28:22, pa onda i zadnju dionicu s pola koša razlike (26:25), za konačnih 101:87. Bruno Dijanušić bio je sa čak 23 poena najraspoloženiji u redovima Ludbrežana, Matija Novak dodao je 17 koševa, Luka Prprović 15...

Ludbrežani su bili jedini uspješni predstavnici Varaždinske županije u 14. kolu. Vindija je izgubila u Đurđevcu kod solidne Mladosti 72:59 (neshvatljivi pad Varaždinaca u drugom dijelu -  nakon što su prvo poluvrijeme dobili s visokih 43:33, u nastavku su postigli tek 16 koševa...), dok je Ivančica u svojoj dvorani izgubila od Bjelovara s "tanka" četiri koša minusa, 68:72. Bila je to izjednačena utakmica u čitavom svojem tijeku (na poluvremenu je bilo 37:37, neriješeno je završila i zadnja četvrtina – 18:18, razlika je u korist Bjelovara stvorena u trećoj dionici utakmice, koju su dobili 17:13).

Ovo, 14. kolo, ponudilo je i dva velika iznenađenja. Inače vrlo dobro Međimurje, koje je uostalom nanijelo i jedini dosadašnji poraz ludbreškom Grafičaru, izgubilo je u Križevcima od dosad pretposljednjeg Radnika 81:80, a i fenjeraš Rudar Cimper iz Murskog Središća upisao je svoju prvu pobjedu ove sezone, pobijedivši 75:66 Koprivnicu.

Nakon 14 odigranih kola Grafičar vodi s omjerom 13-1 i koš razlikom +431, s istim brojem bodova na drugome je mjestu Podravac iz Virja (skromnija koš razlika – plus 301). Varaždinska Vindija je peta sa skorom 9-5, a Ivančica osma s omjerom 4-10.