Mali nogomet: Automobil Lončar u osmini finala Kutije šibica!

Objavljeno: 15.12.2014. 18:10

Malonogometaši Automobila Lončar, finalisti najpoznatijeg hrvatskog malonogometnog turnira prije dvije godine, ponovno blistaju na popularnoj Kutiji. Ušli su među 16 najboljih momčadi.

Varaždinski malonogometaši turnir su otvorili pobjedom protiv ekipe Svadbeni salon Bagušić Tropicana iz Posušja (BiH). Bilo je minimalnih 2:1, u tvrdoj utakmici u kojoj je Automobil Lončar poveo golom Piskaća u 13. minuti, samo minutu kasnije hercegovački su nogometaši izjednačili, da bi sedam minuta prije kraja Krasniqi ipak donio pobjedu Varaždincima.

Automobil Lončar posebno je kvalitetno odigrao utakmicu 2. kola protiv Sportskih novosti, momčadi za koju je branio poznati reprezentativni futsal vratar Alen Jukić. Nije Zagrepčanima međutim pomoglo, sjajno su odigrali varaždinski malonogometaši svih 40 minuta, poveli u završnici prvog dijela golom Lukavečkog, potvrdili preko Ribića vodstvo četiri minute prije kraja, da bi u zadnjim sekundama utakmice Sportske novosti ipak smanjile golom Roguljića, tek za „prepisani rezultat“ iz 1. kola – 2:1.

U nedjeljnoj utakmici 1/16 finala Automobilu Lončar suptotstavila se ekipa Zabe, međutim Varaždinci nisu svojim zagrebačkim „domaćinima“ ostavili ni gram šanse. U svega 18 minuta igre bilo je 3:0 za „Lončare“ (strijelci Lukavečki, Ister i Gregur), neposredno pred odlazak na odmor smanjio je Škrilac, međutim u nastavku su Ribić i Piskać potvrdili varaždinsku pobjedu, za visokih 5:1 i plasman u osminu finala, gdje očekuju pobjednika utakmice Pizzeria Stari Zagreb Borongaj Lugovi – Glovia (utakmica se igra u subotu u 17:20 sati).

Boje Automobila Lončar na Kutiji šibica brane vratari Nikola Hranić i Dražen Crnković te redom Zoran Lukavečki, Bruno Piskać, Dario Ribić, Marko Ister, Samir Krasniqi, Leon Gregur, Kruno Hruškar, Petar Rog i Robert Žganec, svi pod vodstvom voditeljskog tandema Josip Gavranović / Romano Puček.

Inače, momčad Automobila Lončar možete uživo gledati i na 35. Zimskom prvenstvu Varaždina „Pan kup Varaždin 2014“ (u Areni uz Dravu), sutra (utorak) u 18 sati protiv ekipe Pucke & CB Mistake, odnosno u srijedu u isto vrijeme kontra ekipe MNK Kneginec CB Mimoza.