Medalje i novi rekordi za AK Sloboda na državnim prvenstvima

Piše: eVaraždin.hr

Objavljeno: 10.02.2014. 09:56

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 08:27

Atleti?ari i atleti?arke AK Sloboda sudjelovali su na dvoranskom Prvenstvu Hrvatske za seniore i seniorke u Be?u te na juniorskom PH u Zagrebu. Tako?er, u Be?u se istovremeno održalo i me?unarodno atletsko natjecanje.

Na PH za seniore i seniorke u utrci na 400 m Kristina Dudek osvojila je drugo mjesto s rezultatom 55.89, što je njen osobni, ali i varaždinski rekord. Drugo mjesto osvojila je i Danijela Roško s rezultatom 2.24. Bernard Gavez bio je ?etvrti na 800 m s rezultatom 1:59.78, a ?etvrti je bio i Mirko Hižman, ali na 400 m s rezultatom 51.65.

Odli?an je bio mladi atleti?ar David Šalamon, ina?e mla?i junior, koji je na 400 m osvojio peto mjesto s rezultatom 51.98, što je njegov osobni i varaždinski mla?ejuniorski rekord. U sklopu mitinga tr?ao je i utrku na 800 m sa juniorima i osvojio 2. mjesto s rezultatom 2.07. David Šalamon se tako približio državnom rekordu na 400 m za mla?e juniore na samo 50 stotinki. Kako je mla?i junior i sljede?e godine realno je o?ekivati da bi mogao oboriti i taj rekord.

Što se ti?e ostalih rezultata varaždinskih atleti?ara u sklopu me?unarodnog natjecanja, Andreas Jozepovi? bio je drugi na 60 m u kategoriji U14, a imao je rezultat 8.30.

Šesto mjesto na 60 m prepone osvojila je Lucija Pokos s rezultatom 7.75, što je ujedno njen osobni rekord. Šesto mjesto (60 m) u kategoriji U18 osvojio je Ivan Novko sa 7.60. Na 10. mjesto (60 m) plasirala se Ena Krebelj s 8.40.

U Zagrebu je održano juniorsko PH u dvorani, a Vlatka Sekirnik osvojila je zlato i broncu. Tako je osvojila prvo mjesto na 60 m prepone. Tako?er, bila je i tre?a na utrci na 60 m s rezultatom 7.84, što je njen osobni rekord.

Mateja Jambrovi? zbog pogrešnog starta nije se uspjela kvalificirati u finale. No, Mateja Jambrovi? tr?ala je 60 m i sa seniorkama, gdje je osvojila prvo mjesto s rezultatom 7,79.