Meštrić i Androić najbrži na četvrtom kolu

Objavljeno: 15.01.2016. 16:51

Zadnja izmjena: 15.02.2016. 16:03

Održano je četvrto kolo Cross lige Beretinec, a slavili su Josip Meštrić i Dina Androić.

Iako su vremenski uvjeti obeshrabrili neke od dosadašnjih natjecatelja lige, na startu se ispred Seoskog gospodarstva Canjuga u Beretincu našlo 52 najhrabrija natjecatelja. Da su uvjeti na stazi bili teški, pokazuju i rezultati natjecatelja.

S vremenom 15:53, Marko Novak pobijedio je na utrci na 3km te je tako potvrdio svoju vodeću poziciju. Mario Horvat ciljem je prošao drugi i ostvario rezultat 16:46, dok je treći bio Edi Petak s vremenom 18:14. Na utrci od 3km od žena je najbrža bila Ivanka Horvat, s rezultatom 21:17. Jasna Šprem Gušić, trenutno vodeća među ženama, ciljem je prošla druga nakon 21:59. Jasna Gabrić utrku je završila treća, s vremenom 23:39.

Posebno teško bilo je natjecateljima na 6km, koji su trčali dva kruga. Padovi, proklizavanje, propadanje u mlake vode i blato obilježili su drugi krug utrke, nakon što je stazom u prvom krugu prošlo svih 52 natjecatelja.  Tako je Josip Meštrić, najbolji u ukupnom poretku i nedostižni pobjednik i ovog kola, utrku završio za 30:37, a inače drži rekord staze od 26:27. Nino Vinković bio je odličan drugi s vremenom 34:00. Treće mjesto pripalo je Šomođi Vanji, koji je utrku završio za 34:28.

Među ženama pobjedu je odnijela Dina Androić s vremenom 40:05. Druga je bila Jelena Sekelj, koja je utrku završila za 41:42. Smiljana Janžek, trenutno vodeća  u ukupnom poretku, s vremenom 48:54 osvojila je treće mjesto.

Posljednje kolo Cross Lige Beretinec biti će 23. siječnja od 14 sati ispred Seoskog turizma Canjuga.