Mladi rukometaši Varaždina pobjednici prvog turnira Petanjekovog memorijala

Piše: IT/eVaraždin

Objavljeno: 28.12.2015. 13:20

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:08

Mladi rukometaši RK Varaždina pobjednici su prvog turnira 5. Međunarodnog memorijalnog turnira “Krešimir Petanjek” u kategoriji dječaka rođenih 2002. godine i mlađih.

Mladi rukometaši RK Varaždina do trofeja su stigli uvjerljivo, bez poraza. U grupnom dijelu svladali su kolege iz RK Borca iz Banja Luke (18:9), vršnjake iz RK Koprivnice Hangar 18 (14:10) te selekciju RK Preloga (17:11).

U četvrtfinalu su bili bolji od selekcije MRK Čakovec 15:8 dok su u polufinalu svladali Jeruzalem iz Ormoža rezultatom 10:9.

Finale je donijelo sraz RK Varaždina i RK Ludbrega. Ludbrežani nisu bili uvjerljivi u grupnom dijelu natjecanja, ali su u “knock-out” fazi pokazali da su itekako opasan protivnik. U četvrtfinalu su uvjerljivo slavili protiv RK Bjelovara (15:11), a zatim i protiv RK Koprivnice Hangar 18 (12:9) te tako došli do finala.

U finalu su međutim slavili Varaždinci, uvjerljivo, rezultatom 15:11 te tako osvojili trofej. RK Ludbreg bio je tako drugi, dok je RŠK Karlovac osvojio treće mjesto.

Najbolji igrač i strijelac turnira s ukupno 28 postignutih pogodaka bio je Viktor Kociper iz RK Varaždina, dok je Mislav Novota iz RK Ludbrega osvojio nagradu za najboljeg vratara turnira. Najboljim sudačkim parom turnira proglašeni su pak Josip Cepanec i Matej Pavlović.

Turnir se nastavlja u ponedjeljak, a bit će odigran turnir za dječake rođene 2004. godine i mlađe.

Izvor: sport-flash.com