MŽNL: Golijada u Novome Marofu, Gojančanima prva pobjeda

Objavljeno: 19.10.2014. 23:03

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:19

U županijskom derbiju 11. kola Međužupanijske nogometne lige Novi Marof je s visokih 6:3 svladao Zadrugar iz Hrastovskog. Prvu pobjedu u prvenstvu upisala je Plitvica iz Gojanca, preostala četiri VŽ-predstavnika su – izgubila.

Ponovno dakle samo mršavih šest bodova za klubove s južne strane Drave, sve ostalo uzeli su Međimurci. Tri od tih šest bodova osvojio je Novi Marof, u pravoj golijadi koju su priuštili Novomarofčani i gosti iz Hrastovskog. S tim da je utakmica bila u potpunosti u znaku domaćina, već je na poluvremenu bilo 3:0 za Novi Marof da bi u 61. minuti Igor Martan zabio za vlastiti hat-trick. Gosti su od 70. do 75. minute zabili dva pogotka, smanjili na 4:2, ali je još brže, u samo minutu i pol, Novi Marof dodao još dva gola za visokih 6:2. Zadrugar, koji je do prošloga kola držao visoko drugo mjesto, uspio je tek u vremenu nadoknade smanjiti rezultat na konačnih – 6:3.

Plitvica iz Gojanca s minimalnih je 1:0 pobijedila Naprijed iz Cirkovljana, momčad koja je kolo prije primjerice s glatkih 3:1 pobijedila Novi Marof. Zanimljivo je da je već u 4. minuti Vinko Horvat Plitvicu doveo u vodstvo i taj je rezultat ostao – do kraja susreta.

Ostali predstavnici Varaždinske županije proveli su se kao – bosi po trnju. Još jučer, Zelengaj je u Murskom Središću izgubio 3:1 od Rudara iako je na poluvremenu vodio 1:0 (strijelac Soldatek), još je gore po kučanske nogometaše što su sva tri pogotka primili u zadnjih 20 minuta utakmice. S identičnih 1:3 izgubila je i Plitvica iz Selnika od Slobode iz Slakovca, tri je primila i Ivančica od kotoripskoga Graničara, ali i ne primivši ijedan gol, danas pak je Jalžabet izgubio na svojem terenu 0:2 od Poleta iz Svetog Martina na Muri. Zanimljivo, Jalžabet koji je nakon prva tri kola bio vodeći sa stopostotnim učinkom i gol razlikom 8:0, u posljednjih je osam utakmica čak sedam puta izgubio i sada je – trinaesti, na rubu zone ispadanja.

Od ostalih zanimljivosti kola vrijedi izdvojiti da je vodeće Nedelišće, nakon 10 pobjeda u isto toliko kola, jučer u općinskom derbiju u Macincu odigrala tek 0:0 s domaćim Centrometalom.

U idućem kolu novi županijski derbi igrat će Novi Marof i Plitvica iz Gojanca.

Rezultati 11. kola MŽNL Čk-Vž: Novi Marof – Zadrugar 6:3, Rudar (MS) – Zelengaj 3:1, Jalžabet – Polet (SvMnM) 0:2, Plitvica (S) – Sloboda (S) 1:3, Plitvica (G) – Naprijed 1:0, Ivančica – Graničar (K) 0:3, Centrometal – Nedelišće 0:0, Mladost Komet (P) – Pušćine 2:1.

Poredak nakon 11. kola: 1. Nedelišće 31 bod (gol razlika 41:8), 2. Graničar (K) 23 (28:19), 3. Sloboda (S) 23 (21:16), 4. Rudar (MS) 19 (20:10), 5. Zadrugar 19 (28:25), 6. Zelengaj 19 (30:25), 7. Novi Marof 15 (32:27)... 13. Jalžabet 12 (20:17)... 15. Plitvica (G) 6 (9:21), 16. Plitvica (S) 4 (9:29), 17. Ivančica 0 (5:41).