oboreno 146 osobnih rekorda

Na Regionalnom prvenstvu Hrvatske u Sisku plivači i plivačice Baroka osvojili 64 medalje!

Objavljeno: 04.07.2016. 19:16

Zadnja izmjena: 04.07.2016. 19:19

Održano je završno natjecanje za ovu ljetnu sezonu: Regionalno prvenstvo Hrvatske za sve dobne skupine u Sisku. U konkurenciji 297 natjecatelja iz 14 klubova, nastupila su 34 člana Plivačkog kluba Barok iz Varaždina. Plivači i plivačice Baroka osvojili su rekordne 64 medalje, od kojih su 23 zlatne,18 srebrnih i 23 brončane .Također, isplivano je 146 osobnih rekorda!

U kategoriji juniorki istaknule su se: Mirta Piskač koja je osvojila 1.mjesto na 100m prsno i 200m prsno, te 2.mjesto na 50m prsno. Elena Škrapec je osvojila 2.mjesto na 100m slobodno i 3.mjesto na 50m leđno, 200m slobodno i 50m slobodno, te isplivala B normu za Prvenstvo Hrvatske u disciplini 400m slobodno. Lea Ćelić je doplivala do 2.mjesta na 200m mješovito i 400m mješovito.

U kategoriji ml. juniorki , naša najbolja plivačica, Martina Štefinec, osvojila je 1.mjesta na 50m prsno i 100m prsno i 3.mjesta na 50m slobodno, 100m slobodno i 200m prsno. Buga Stipan, kao ml.juniorka, osvojila je 3.mjesto na 50m delfin u općoj konkurenciji. U istoj kategoriji kod plivača treba istaknuti Luku Cvetka sa zlatom na 50m slobodno i 100m slobodno, srebrom na 200m slobodno i 200m mješovito, te broncom na 400m slobodno (isplivana B norma za Prvenstvo Hrvatske) i 100m leđno.

U kategoriji kadetkinja: Petra Gašparac osvojila je 3.mjesto na 200m slobodno i u toj disciplini isplivala B normu za Prvenstvo Hrvatske, te još dvije bronce na 100m slobodno i 200m prsno. U kategoriji ml. kadetkinja Nika Dobovičnik osvojila je 7 zlatnih medalja u disciplinama: 100m prsno, 200m mješovito, 50m slobodno, 100m delfin, 100m slobodno, 400m slobodno i 100m leđno.

Kod plivača u istoj kategoriji, najuspješniji su bili: Luka Štumberger osvojivši 1.mjesto na 50m prsno i 100m prsno, Erik Hunjek koji je osvojio 2.mjesto na 200m mješovito, 100m slobodno, 400m slobodno i 100m leđno, te 3.mjesto na 50m leđno. A najbolji mladi delfinaš kluba, Niko Balenta, bio je zlatni na 100m delfin.

U štafetama 4x100m mješovito i 4x100m slobodno mlađi kadeti premoćno su osvojili zlato!!

U najmlađoj kategoriji početnika moramo istaknuti Leonu Jurišu koja je osvojila 1.mjesto na 100m leđno, te 3. mjesta na 50m slobodno i 50m leđno.