Plivači Baroka na "Medi" osvojili četiri medalje

Piše: eVaraždin.hr

Objavljeno: 29.01.2014. 09:30

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 08:27

U Zagrebu je 25. i 26. siječnja održan četvrti po redu ovosezonski miting iz serije Mini Grand Prix "Medo" za kadete i mlađe kadete.

Miting je okupio 355 natjecatelja iz 24 hrvatska kluba, među kojima i devet članova Baroka. Natjecatelji su snage odmjerili u 12 pojedinačnih disciplina.

U jakoj konkurenciji najboljih hrvatskih kadeta i mlađih kadeta plivači Baroka osvojili su ukupno četiri medalje. Najuspješnija predstavnica bila je kadetkinja Martina Štefinec koja je osvojila zlato, srebro i broncu. U "svojoj" utrci 100 prsno bila je najbolja, na 200 prsno bila je druga, a na 400 mješovito treća. Još je ostvarila plasman na osmo mjesto u utrci 400 slobodno.

Srebrenu medalju osvojio je mlađi kadet Dominik Kelemen u utrci 800 slobodno. Dominik je još bio 12. na 100 delfin, te 31. na 100 slobodno. Na 200 prsno bio je 6., ali je diskvalificiran zbog pogreške na okretu.

Mlađi kadet Jakov Igrec u svim utrkama bio je visoko plasiran, ali nije se penjao na postolje. Na 100 leđno bio je šesti, na 200 mješovito i 200 leđno sedmi., a na 200 slobodno deveti.

Na natjecanju su nastupili i Luka Cvetko, Nikola Briški, Ivan Vitković, Vid Ilčić, Mirta Vučetić i Doris Hudek koji su u većini utrka popravili svoje osobne rekorde.

Sljedeći nastup plivače Baroka očekuje 8. veljače na 3. i 4. kolu Lige koja se održava u Sisku. Na natjecanje idu mlađi juniori, juniori i seniori. Natjecanje će poslužiti kao provjera forme, te prilika za isplivavanje normi za Državno prvenstvo.