Prva ŽNL: Petarda Nedeljanca, Varteks u 90-oj do prve pobjede!

Objavljeno: 09.09.2013. 08:17

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 08:30

U 4. kolu Prve ŽNL Nedeljanec je čak 5:2 pobijedio Dubravku, a Varteks je u malom derbiju s minimalnih 1:0 svladao Obreš, golom u 90. minuti.

Čak 35 pogodaka na osam utakmice Prve županijske nogometne lige Varaždin, dakle više od četiri po susretu, obilježilo je 4. prvenstveno kolo. Ponajviše su uživali navijači Nedeljanca, čiji su ljubimci pobijedili Dubravku s visokih 5:2, na krilima raspoloženog Filipa Štefulja, dvostrukog strijelca na utakmici. Pomalo je iznenađujuća visoka, 4:1 pobjeda Sloge iz Slokovca kod vrlo dobrog Jalžabeta; domaći su poveli u 20. minuti, no od 27. pa do kraja utakmice zabijala je samo jedna momčad, gostujuća. Četiri pogotka postigao je i vodeći Zadrugar protiv Lepoglave – još 16 minuta prije kraja rezultat je bio 2:2, no u završnici je Boris Kosir s dva pogotka odveo svoju momčad do čiste, 4:2 pobjede.

Efikasno je bilo i u Cestici, gdje su Polet i Novi Marof odigrali 3:3, remijem su, tek nešto manje efikasnim (2:2), okončani i susreti Rudara '47 i Plitvice iz Selnika odnosno Bednje iz Beletinca i Plitvice iz Gojanca. Varaždinski Varteks, novak u ligi s najvišim ambicijama, konačno je iste i počeo ostvarivati. Momčad Dejana Cara slavila je protiv Obreša Andrije Balajića s minimalnih 1:0, a zanimljivo je da je jedini pogodak postigla prošlotjedna prinova kluba Neven Puclin. Još je zanimljivije da je Puclin ušao u igru u 89. minuti i minutu kasnije zabio! Na identičan način na koji su izgubili u Hrastovskom prošlog tjedna, Varaždinci su sada došli do pobjede, prve ovosezonske.

1. ŽNL – 4. kolo, rezultati: Varteks – Obreš 1:0, Zadrugar – Lepoglava 4:2, Bednja – Plitvica (G) 2:2, Nedeljanec – Dubravka 5:2, Rudar '47 – Plitvica (S) 2:2, Polet (C) – Novi Marof 3:3, Jalžabet – Sloga (S) 1:4, Zelengaj – Sračinec 2:0.

Poredak nakon 4. kola: 1. Zadrugar 10 bodova (gol razlika 10:5), 2. Plitvica (G) 8 (7:4), 3. Nedeljanec 7 (11:7), 4. Plitvica (S) 7 (9:8), 5. Novi Marof 7 (10:10)... 12. Polet (C) 4 (8:9), 13. Varteks 4 (4:6), 14. Rudar '47 4 (11:14), 15. Jalžabet 3 (6:7), 16. Sračinec 3 (2:9).