Robert Murić golom inicirao preokret mladog Ajaxa

Objavljeno: 16.02.2016. 09:01

Zadnja izmjena: 16.02.2016. 10:17

Nogometni ponos Bednje, bivši nogometaš zagrebačkog Dinama, a sada nezaobilazni prvotimac mlade momčadi nizozemskog Ajaxa – Robert Murić – ponovno je zablistao u dresu U-21 sastava amsterdamskog diva...

Nakon što je u današnjoj utakmici 26. kola Jupiler league (nizozemske druge lige) Ajax U-21 gubio na poluvremenu 0:1 od Go Ahead Eaglesa, u 63. minuti je upravo Robert Murić pogotkom donio poravnanje Ajaxu.  Gosti su opet poveli u 74. minuti, a Ajax izjednačio iz penala devet minuta prije kraja, za konačnih 2:2.

Robertu Muriću ovo je već drugi gol uz dvije asistencije u pet ovogodišnjih nastupa, ukupno je u 26 kola zaigrao 22 puta, upisao je 6 pogodaka i 10 asistencija, jedan je od ključnih igrača budućnosti Ajaxa.

Poznati Transfermarkt  mu vrijednost procjenjuje na 8,5 milijuna eura. Novo dokazivanje Murića čeka već u petak, u gostima kod FC Ossa.