Treća HNL: Slavija prošla i Varaždin, Podravina izgubila u Antinu

Objavljeno: 29.03.2015. 20:37

U srazu sa slavonskim protivnicima oba su se predstavnika Varaždinske županije provela loše. Varaždin je izgubio na svojem stadionu 0:2 od vodeće Slavije iz Pleternice, dok je Podravina sat vremena odolijevala u Antinu pa onda ipak primila pogodak za – kasnije se pokazalo – konačnih 1:0 za tamošnju Mladost.

Pleternička Slavija u Varaždin je došla kao favorit na papiru, međutim u utakmicama sa svim protivnicima iz samog vrha lige Varaždin cijelu sezonu potvrđuje da je kvalitetom „tu negdje“, a gubitak bodova se događa zbog nedostatka iskustva i(li) kratkoće klupe. Protiv Slavije se danas dogodilo opet isto; u prvom poluvremenu Varaždinci su bili čak i bolja momčad, međutim nisu iskoristili svoje prigode, a onda su Pleterničani u samo 10 minuta riješili pitanje pobjednika. Konkretno, junakom Slavije za njihovu novu pobjedu postao je 19-godišnji napadač Ivan Antunović, mladić koji je ove zime bio na probi i u maksimirskom Dinamu, kao kandidat za pojačanje njihove druge momčadi koja se također netječe u trećeligaškom društvu. Sve u svemu, Antunović je Slaviju u vodstvo doveo tri minute prije odlaska na odmor, da bi nakon sedam minuta igre u nastavku zabio i za 0:2. Trener Varaždina Mumlek je s dvije zamjene pet minuta kasnije pokušao promijeniti tijek utakmice, međutim nakon novih pet minuta dogodio se peh koji je zaključio utakmicu – ozlijedio se nigerijski vratar Ezekiel, a budući da su sve zamjene bile obavljene na gol crtu je stao napadač Roginić i Varaždin ostatak utakmice morao odigrati s igračem manje. Slavija je tako uzela i u Varaždinu sva tri boda, zadržavši vrh tablice s pet bodova viška u odnosu na najbližeg pratitelja, Mladost iz Ždralova.

Podravina pak je u dalekom Antinu držala početnih 0:0 punih sat vremena, a onda je presudio još jedan tinejdžer, 18-godišnji Josip Katalinić. Mladost iz Antina je tako zadržala svoje treće mjesto na tablici, a Ludbrežanima uz žal jer su bili blizu boda ostaje nada da će više sreće imati u idućem kolu kada opet gostuju, u nikad ugodnom Bjelovaru. Bjelovarčani nisu doduše na prošlosezonskoj razini, međutim kao domaćin su uvijek favorit, uostalom s Podravinom su izjednačeni na prvenstvenoj tablici. Što se pak Varaždina tiče, „krojači“ će opet biti domaćini, ali protivniku sličnom Slaviji – spominjanoj Mladosti iz Antina.

Rezultati 20. kola Treće HNL Istok: Varaždin – Slavija 0:2, Mladost (A) – Podravina 1:0, Međimurje – Oriolik 3:0, Mladost (Ž) - Đakovo Croatia 2:1, Vukovar 1991 – Virovitica 10:0, Višnjevac – Koprivnica 2:0, Belišće – BSK 4:1, Slavonija – Bjelovar 2:0.

Poredak: 1. Slavija 44 bod (gol razlika 39:11), 2. Mladost (Ž) 39 (33:20), 3. Mladost (A) 35 (31:15), 4. Vukovar 1991 35 (43:28), 5. Višnjevac 32 (19:14), 6. Međimurje 31 (37:23), 7. Koprivnica 28 (30:21), 8. Podravina 28 (30:26), 9. Bjelovar 28 (25:24)... 12. Varaždin 24 (22:21)... 16. Virovitica 0 (11:77).