U triler završnici varaždinski Dabrovi remizirali s Buzećanima

Objavljeno: 09.02.2014. 10:33

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 08:27

Rukometaši GRK Varaždina u prepunoj su buzetskoj sportskoj dvorani, pred 400 domaćih navijača, odigrali 31:31, te su – sada s bodom prednosti – i dalje vodeća momčad Premijer lige.

Bila je to utakmica u kojoj su domaćini, potpomognuti podrškom rekordnog broja domaćih navijača, ali i – prema izjavama prisutnih - pokojom „čudnom“ sudačkom odlukom, odigrali fanatičnu utakmicu u kojoj se razlika u položaju na tablici (Dabrovi su vodeći, Buzet tek deseti) nije uopće primijetila.

Štoviše, Istrijani su puno bolje otvorili utakmicu, već u 5. minuti poveli 4:1, i da na vratima Varaždina nije bilo fantastičnog Balenta (čak 16 obrana u prvom pouvremenu) tko zna kako bi utakmica završila. Ovako su se Varaždinci uspjeli vratiti u utakmicu, u 13. minuti izjednačiti (6:6), a u 18. minuti i prvi puta povesti (gol Marčeca za 18:19). Ipak, na odmor se otišlo s minimalnom prednošću Buzeta (15:14).

U nastavak utakmice su također Istrijani bolje ušli, u 40. minuti opet imali plus tri (22:19), tu su prednost održavali i narednih 10 minuta (28:25 u 50. minuti). No onda su se razigrali Dabrovi, serijom 6:1 u osam minuta preokrenuli na 29:31, Sršen je u tim trenucima bio prvi igrač Dabrova, s tri pogotka. Ipak, Buzećani su smogli snage za još jedan povratak, njihov prvi igrač Prskalo (ukupno čak 12 pogodaka) s dva je pogotka u 58. i 59. minuti postavio – konačnih – 31:31.

BUZET – GRK VARAŽDIN 31:31

BUZET - sportska dvorana. Gledatelja 400. Suci: Glavinić i Veraja (oba Metković).

BUZET: Pobrić, Šverko, Prodan 1, Kisiček, Moranjkić, Prskalo 12, Matanović 4, Vukelić 2, Bašić, Jović (17), Buneta 7, Jakac, Ćosić 4 (1), Jerman, Dunato 1, Šćulac.

VARAŽDIN: Grd, Težak, Melnjak, Jeftić 3, Horvat 1, Trojko, Kontrec 2, Vincek, Sršen 6, Vidaček 1, Čelić, Kuduz 5, Balent (19+0), Mišković 6, Herman 1, Marčec 6.

Sedmerci: Buzet 1(1), Varaždin 0.

Isključenja: Buzet 10', Varaždin 12' minuta

Crveni karton: Vincek (38'- grubi prekršaj).