NK VARAŽDIN - HNK GORICA

Foto - Varaždin pobijedio Goricu i ostvario prvu pobjedu na domaćem terenu

Objavljeno: 03.09.2022. 18:47

Zadnja izmjena: 03.09.2022. 21:35

U 8. kolu SuperSport HNL-a Varaždin je na svom terenu ostvario prvu pobjedu. Varaždin je s 2:1 (2:0) pobijedio Goricu i time potvrdio odličnu formu i dosadašnje dobre sportske predstave.

Zanimljivost susreta je svakako činjenica da po prvi puta u SuperSport HNL-u jedan službeni prvenstveni susret sude suci koji nisu iz Hrvatske. Naime, na temelju sporazuma nogometnih saveza današnji susret sudila je sudačka trojka iz Bugarske: Gidženov Radoslav Petrov, sudac (Asenovgrad), Minev Georgi Ljubomirov, 1. pomoćni (Sofija), Stambol džiev Georgi Valentinov, 2. pomoćni (Plovdiv).

Na početku susreta, vrlo brzo Varaždin preuzima kontrolu igre i u dva navrata prijeti golu gostiju. Sigurna i napadačka igra domaćina dolazi na naplatu već u 10. minuti kada na dobro nabačenu loptu Teklića, Elezi ulazi u šesnaesterac i matira golmana Gorice za 1:0. Nakon toga malo pada ritam varaždinskih napada i Gorica dolazi do nekoliko poluprilika. Pred kraj poluvremena Varaždin ponovo podiže ritam igre i opsjeda gol Gorice, a u 43. minuti Elezi se odlično namjestio na rubu kaznenog prostora i preciznim udarcem pogodio suprotnu stranu mreže Banića i povisio vodstvo Varaždina na 2:0.

U drugi dio susreta Gorica je ušla agresivnije i s više želje za postizanjem pogotka. U 48. i 54. minuti Gorica je opasno zaprijetila ali prvu priliku Golubickasa Zelenika vrlo vješto brani nogom, a u drugoj igrač Gorice Fruk puca pokraj gola.  Nastojanja Gorice u 61. minute dovode do gola. Jurić s ruba kaznenog prostora pogađa preciznim udarcem, kroz šumu nogu, u suprotnu stranu Zelenikina gola. Do kraja susreta Gorica napada ali se Varaždin uspješno brani. Od 74. minute i s igračem manje, jer je Šego dobio crveni karton.

Tijek susreta:

90' Drugi žuti i crveni karton Jurić

90' Igra se 5 minuta sučeve nadoknade

87' Varaždin se uspješno brani

85' Gorica pritisnula Varaždin u svoj šesnaesterac, ali su se domaći uspjeli obraniti

81' Pellumbi žuti karton

77' Jurić žuti karton

75' Dvostruka izmjena u Varaždinu Brodić izlazi Puclin ulazi, Stolnik ulazi a izlazi Kolarić

74' Šego dobiva crveni karton

70' Pilj žuti karton

66' Gorica uzvratila opasnim kontranapadom, ali se rezultat ne mijenja

65' herrera u prilici sam pred golmanom Gorice, puca izravno u njega i u istom napadu Elezi puca s ruba kaznenog prostora pokraj gola

64' Žuti karton Fruk

61' GOL Jurić pogađa za 2:1, s ruba šestnaesterca pogađa kroz šumu igrača u suprotnu stranu gola Zelenike

56' Izmjena u Varaždinu Blecar izlazi a ulazi Stanić ulazi

54' Fruk pucao pokraj gola u obećavajućoj akciji Gorice

51' Belcar žuti karton

48'  Odličnom obranom Zelenike ostaje 2:0, Globickas ostao sam u šestnaestercu i pucao a Zelenika nogom obranio

45' Igra se jedna minuta sučeve nadoknade

43' GOOOOL 2:0 Elezi odličnim i preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora pogađa suprotni kut gola gostiju

42' Ponovo Varaždin ima loptu više u posjedu

41' Korner za Goricu ali je Zelenika bio prvi na loptu u svom petercu

37' Dobro ubačena lopta Šege ali ne stižu je varaždinski napadači pa je golman Gorice prvi došao do nje

35' Žuti karton za predstavnika Gorice zbog neprimjerenog reagiranja

31' Slobodan udarac za Goricu tridesetak metara od gola Zelenike, nakon vraćene lopte novi udarac gostiju odalzi pored gola Varaždina

28' Korner za Varaždina ali obrana Gorice rješava opasnost pred svojim vratima

26' Ndockyt uputio udarac prema golu Zelenike ali vrlo neprecizan

23' Gorica u ovim trenucima ima više loptu u svom posjedu

20' Prilika za Goricu ali napadač gostiju glavom, na dobro nabačenu loptu, puca s ruba peterca pokraj gola Zelenike

18' Malo je pao ritam utakmice

10' GOOOL Elezi za 1:0, ponovo odlična akcija Varaždina, a Elezi se najbolje snašao u šesnaestercu na precizno dodavanje Teklića i pogađa za vodstvo Varaždin

8' Još jedna prilika za Varaždin ali ponovo lopta ne dolazi do gola gostiju

7' Odlična kombinacija Varaždinaca u šesnaestercu Gorice ali je udarac Urate blokiran

4' Prvi korner za Goricu

2' Igra se opreznije na sredini terena

1' Varaždin u ofenzivnoj formaciji na terenu

NK Varaždin - HNK Gorica

Gradski nogometni stadion u Varaždinu

Gledatelja: 2.263

Suci: Gidženov Radoslav Petrov, sudac (Asenovgrad), Minev Georgi Ljubomirov, 1. pomoćni (Sofija), Stambol džiev Georgi Valentinov, 2. pomoćni (Plovdiv)

Tihomir Čalić, delegat (Marčana), Ante Pimunović Vučemilović, kontrolor suđenja (Osijek), Ante Čuljak, 4. sudac (Zagreb)

Ivan Bebek, VAR (Rijeka), Robi Kezele, AVAR (Rijeka)

Varaždin: Zelenika, Pellumbi, Brodić, Teklić, Šego, Kolarić, Belcar, Elezi, Urata, Jelenić, Herrera; trener Mario Kovačević

Gorica: Banić, Steenvoorden, Suk, Fruk, Da Cruz, Raspopović, Golubickas, Vojtko, Krizmanić, Pršir, Ndockyt; trener Igor Angelovski.