NK VARAŽDIN - HNK HAJDUK

Foto - Varaždin poražen od momčadi Hajduka s dva gola Livaje

Objavljeno: 30.07.2022. 20:56

Zadnja izmjena: 31.07.2022. 04:56

U sklopu 3. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige Varaždin je poražen na svom terenu od momčadi Hajduka rezultatom 0:2 (0:2). Oba gola za goste postigao je Livaja.

Nakon početnih nekoliko minuta, igrači Varaždina su preuzeli igru i imali su loptu više u svojim nogama. Agresivan pristup igri donio je domaćima premoć na terenu. Iz takve igre su se izrodile i prve poluprilike. Prvo Teklić i Peco, zatim u 18. minuti Elezi puca pokraj gola s oko 11 metara, na odlično dodanu loptu Teklića. U 22. minuti Teklić puca s ruba šesnaesterca ali lopta odlazi iznad gola. tri minute kasnije svoj udarac je oprobao i Brodić ali bez promjene rezultata. I onda u 29. minut iLivaja dobiva loptu u sredini šesnaesterca, vara svoh čuvara, okreće se i pogađa za 0:1. Nakon prvog šoka Varaždin nastavlja sa svojom igrom i u 37. minuti Elezi puca glavom ali loptaa odlazi pokraj gola. U sudačkoj nadoknadi vremena Livaja ponovo dobiva loptu u šesnaestercu te precizno pogađa u Zelenikinu mrežu. Tako poluvrijeme tavršava rezultatom 0:2.

U drugom dijelu Varaždin nastvalja sa svojom, sada već prepoznatljivom napadačkom i agresivnom igrom ali nema dovoljno koncentracije u završnici. Od prilika treba izdvojiti korner Postonjskog u 51. minuti kada je skoro izravno postigao gol. Brodić je bio u prilici u 53. minuti kada s ruba šesnaesterca puca ali Sentić brani. Sve je manje koncentracije u napadu varaždinskih igrača, iako stvaraju poluprilike. U 81. Teklić puca s oko 18 metara ali ne pogađa okvir Hajdukova gola. Do kraja susreta uz puno izmjena na obje strane malo je pao tempo igre, a gosti zadovoljni vodstvom rutinski privode susret kraju.

Tijek susreta:

90' Još jedan napad Varaždina ali golman Sentić na mjestu.

83' Ponovo lijepa akcija Varaždina ali bez ideje u samoj završnici

81' Ponovo Teklić puca, ovaj puta s ruba šesnaesterca ali ne pogađa okvir Hajdukova gola.

76' Šego u prilici ali iz teške situacije ne pogađa okvir gola.

75'  Varaždin ponovo ima malo više od igre

69' Trostruka izmjena u Varaždinu Urata izlazi, ulazi Brekaalo, Brodić izlazi ulazi Šego, Elezi izlazi a ulazi belcar

67' Varaždinski igrači sve više griješe u napadu, pa prilike odlaze u nepovrat

66' Izmjena u Hajduku Lovrencsics a Mikanović ulazi

62' Pellumbi žuti karton

61' Igra se malo primirila, izmjenjuju se

56' Izmjena u Varaždinu izlazi Peco a ulazi Ivan Posavec

53' Brodić puca s ruba šesnaesterca ali Sentić lijepo brani i izbacuje loptu u korner

51' Postonjski izveo korner i skoro pogodio izravno u gol, ali Hajdukov golman na mjestu

49' Brodić promašuje 1:1 priliku, nije uspio prebaciti Hajdukovog golmana

48' Varaždin uzvraća dobrim kontranapadom

47' Hajduk bolje ušao u drugo poluvrijeme

45' GOL 0:2 Livaja dobio loptu u šesnaestercu i lukavo poslao loptu pokraj Zelenike

45' Teklić, jedan od najaktivnijih varaždinskih ograča dobio je žuti karton zbog prekšaja na sredini terena

40' Varaždin i dalje ima više od igre

37' Elezi puca glavom s 11 metara ali lopta odlazi pokraj gola Hajduka

34' Varaždin ne prestaje s napadima

29' GOL 0:1 Iz prve ozbiljnije akcije Hajduka Livaja dobija loptu u šesnaesteracu i iz okreta iznenađuje varaždinskog golmana

25' Brodić puca ali lopta odlazi u korner

24' Herrera radi velike probleme obrani Hajduka po lijevoj strani

22' Ponovo Teklić puca tik iznad gola Hajduka

20' Varaždin u mini pritisku izborio korner

18' Teklić dodao odličnu loptu u hajdukov šesnaesterac ali Elezi puca slabo pokraj gola

16' Hajduk u mini pritisku na varažinskoj polovici ali Varaždinci odlično pokrivaju sve gostujuće igrače

13' Korner za Hajduk, još jedan korner i igrači Varaždina izmaciju loptudalje od svoga gola

10' Peco u prilici ali puca pokraj gola iz šesnaesterca

9' Teklić pucao ali u ruke golmanu s ruba šesnaesterca s desne strane

8' Postonjski uputio prvi udarac prema golu Hajduka s oko 20-tak metara, ali lopta odlazi pokraj gola

5' Varaždin ima više loptu u posjedu

4' Varaždin vrlo dobro parira u igri

2' Žustar početak susreta, igra se agresivno i s jedne i s druge strane

Varaždin - Hajduk

Gradski stadion Varaždin

Gledatelji: 6.947

Suci: Ante Čulina (Zagreb), Luka Pajić (Rijeka), Dario Kolarević (Zagreb)

Ante Vučemilović, delegat (Osijek), Tormislav Petrović, kontrolor suđenja (Valpovo), Marin Vidulin, 4. sudac (Kanfanar), Dario Bel, VAR (Osijek), Marjan Tomas, AVAR (Vladislavci).

Varaždin: Zelenika, Stanić, Pellumbi, Ba, Urata, Postonjski, Elezi, Peco, Teklić, Herrera, Brodić; trener Mario Kovačević.

Hajduk: Sentić, Lovrencsics, Borevković, Simić, Melnjak, Atanasov, Grgić, Sahiti, Krovinović, Biuk, Livaja; trener Dambrauskas