NK VARAŽDIN - HNK HAJDUK

Hajduk pobijedio Varaždin iz jedanaesterca u 89. minuti

Objavljeno: 08.05.2021. 17:45

Zadnja izmjena: 08.05.2021. 20:16

U susretu 33. kola HT Prve lige Hajduk je pobijedio Varaždin iz jedanaesterca u 89. minuti. Varaždinski vratar nakon što je u Osijeku sačuvao remi, danas je skrivio jedanaesterac iz kojeg su gosti poveli.

Susret je bolje započeo Hajduk, imali su veći posjed lopte i već u 7. minuti imaju najveću priliku prvog dijela. Dvije prilike za goste iz jednog napada. Najprije je  Umut pucao prilikom ulaska u šesnaesterac, a Hokaš odlično brani, a zatim još jedan udarac s desetak metara Hajdukova Kačanikliča koji je naletio na odbijenu loptu, ali Horkaš ponovo fantastično brani. U nastavku susreta gosti dominiraju terenom u Varaždinu, imaju nekoliko poluprilika ali ne uspijevaju realizirati tu prednost. Varaždin pokušava zaprijetiti iz kontranapada ali nije uspio opasnije ugroziti Kalinićev gol.

Drugo poluvrijeme prilično dosadno bez velikih prilika na obje strane. Hajduk i dalje ima terensku inicijativu ali ona je jalova i bez izglednijih prilika. Najvažnija situacija drugog dijela, ali i cijele utakmice bila je u 83. minuti kada Horkaš izlazi do ruba šesnaesterca na loptu s namjerom da je boksa ali pogađa Biuka u glavu. Nakon VAR provjere dosuđen je jedanaesterac i Livaja pogađa za 0:1, što je na kraju bio i konačan rezultat susreta.

Tijek susreta:

89' GOL 0:1 Livaja iz jedanaesterca

83' Horkaš nokautirao Biuka i nakon VAR provjere jedanaesterac za Hajduk

80' Promjena u Varaždinu Vuk izlazi Urata ulazi

75' Postonjski dobio žuti karton

73' Biuk u prilici ali puca slabo u Horkaša

68' Simić žuti karton zbog prekršaja nad Obregonom

68' Izmjena za Hajduk, Umut izašao Diamantakos ušao

67' Prilika za Hajduk , ali Đurasek  izbacuje u korner

65' Pao je tempo utakmice, u drugom dijelu bez prilika na obje strane

62' Izmjena u Varaždinu Grgec ulazi, a Memeija izlazi

57' Promjena u Varaždinu ulazi Benko, a izlazi Elezi

56' Posavec žuti karton

53' Senić je dobio žuti karton

47' Drugo poluvrijeme igra se bez promjena

45' Kontranapad Varaždina, Posavec puca u blok

41' Nakon kornera za HajdukJurić puca preko varaždinskog gola

32' Jurić puca glavom preko Horkašovog gola

30' Slobodan udarac za Varaždin Postonjski s oko trideset metara puca prema golu Hajduka ali Kalinić bez problma lovi loptu

27' Korner za Hajduk, nastavlja se dugi napad gostiju

20' Postonjski nabacio ali Senić glavom preko gola

15' Novi korner za Hajduk nakon opasne akcije, Varaždin ne može dugo zadržati loptu u svom posjedu, Hajduk i dalje dominantnija momčad na terenu

13' Livaja primito loptu na rubu šesnaesterca i pucao pokraj desne vratnice

12' Hajduk ima veći posjed lopte i više se igra na polovici Varaždina

7' Dvije prilike za Hajduk, najprije Umut pucao a Hokaš odlično brani, a zatim još jedan udarac s desetak metara Hajdukova Kačanikliča u naletu, a Horkaš ponovo fantastično brani

2' Prvi korner za Varaždin, bez ubacivanja u šesnaesterac, pokušana kombinacija ali bez uspjeha

Varaždin - Hajduk

Varaždin: Horkaš, Senić, Novoselec, Stolnik, Memija, Elezi, Postonjski, Đurasek, Vuk, Obregon, Posavec; trener Zoran Kastel.

Hajduk: Kalinić, Todorović, Vušković, Simić, Čolina, Jurić, Fossati, Kačaniklić, Livaja, Biuk, Umut; trener Paolo Tramezzani.