NK VARAŽDIN - NK INTER

Foto - Varaždin s igračem više izgubio od Intera iz Zaprešića

Objavljeno: 26.02.2022. 14:48

Zadnja izmjena: 26.02.2022. 17:21

U 18. kolu Druge HNL Inter iz Zaprešića odnio je sva tri boda iz Varaždina, golom Pejića u 81. minuti. Varaždin je od 72. minute igrao s igračem više, ali niti to mu nije pomoglo da ostvari pobjedu ili održi rezultat 0:0.

Prvo poluvrijeme prošlo je u nogometnom nadmudrivanju Varažina i Intera. U susret se ušlo dosta oprezno s obje strane, bez izraženijih prilika. Jak vjetar utjecao je na igru tako da je većina dugih lopti bila neprecizna. Igrači Intera visoko su pritiskali obrambene igrače Varaždina, tako da je domaćin napado često na kontranapade i preskakanje sredine terena. Nekoliko kornera i "skraćenih kornera" nije donijelo prednost niti jednoj ekipi, iako je u 24. minuti Postonjski izveo korner s lijeve strane i lopta je skoro završila u gostujućem golu. Samo minutu kasnije odličan napad Varaždina, Herrera uspijeva ubaciti na Šegu, ali njegov udarac blokira gostujuća obrana i lopta završava u kroneru. U 39. minuti gosti su imali najbolju piliku, ali se napadač Intera nije najbolje snašao na petercu te mu je Sentić odnio loptu. Ukupni dojam je da su obrambeni igrači Intera umrtvili domaći napad, kao da su "odsjekli" Herreru i Brodića, te blokirali Teklića i Šegu.

U drugo poluvrijeme mončad Varaždina ulazi puno agresivnije. Već od samog početka redaju se udarci i poluprilike za domaće. U 49. minuti Herrera puca s ruba šesnaesterca ali pokraj gola. Četiri minute kasnije Karabatić puca iz daljine ali golman Intera, Lukić izbacuje loptu u korner. I dalje se redaju polprilike za Varaždin, koji je sve više preuzeo igru i loptu na terenu. U 72. minuti Rešetar dobiva drugi žuti karton, te Varaždin igra s igračem više. Nakon toga hladni šok za Varaždince u 81. miinuti. Nakon kornera s lijeve strane za Inter obrana Varaždina izbacuje loptu izvan šesnaesterca, a Pejić dalekometnim projektilom pogađa desne gornje rašlje Sentićevog gola. Igrači Varaždina ostali su konsternirani i tek su se pribrali u sudačkoj nadoknadi, koja je iznosila šest minuta, ali nisu uspjeli postići pogodak.

Tijek susreta:

90' Belcar žuti karton

90' Igrat će se 6 minuta sudačke nadoknade vremena

88' Varaždin napada ali bez puno opasnosti po gol Intera

85' Teklić izlazi Belcar ulazi i Postonjski izlazi a Jagić ulazi

81' GOL 0:1 Pejić dalekometnim projetilom u desne gornje rašlje Sentićevog gola dovodi goste u vodstvo

78' Dvostruka izmjena u Varaždinu, Herera i Lusavec izašli Topić i Domjanić ušli

72' Drugi žuti i isključenje za Rešetara, Inter igra s igračem manje

70' Redaju se poluprilike za Varaždin

68' Karabatić žuti karton zbog prekršaja na sredini terena

67' Varaždin više napada ali se Inter za sada dobro brani

66' Prva uzmjena u Varaždinu Brodić izlaziPosavec ulazi

63' Obećavajući kontranapad Šego upošljava Postonjskog na rubu šesnaesterca ali Lukić brani

62' Jelenić Žuti karton, prekršaj na Tekliću na sredini terena

59' Mekić žuti karton

57' Brodić u velikoj prilici, sam s lijeve strane u šesnaestercu ali puca preko gola

53' Prilika za Varaždin Karabatić puca s dvadesetak metara a golman Intera loptu izbacuje u korner, Varaždin igra puno agresivnije

50' Nova velika prilika za Varaždin iz kontranapada ali Lukić na mjestu

49' Brodić žuti karton

49' Herrera oprobao udarac s ruba šesnaesterca ali je lopta otišla pokraj gola

45' Obrambeni igrači Intera dobro su blokirali napadače Varaždina, odsjekli su Herreru i Brodića, a blokirali Teklića i Šegu.

44' Igrač Intera Rešetar žuti karton prekršaj na sredini terena

43' Igrač Intera Barišić žuti karton

40' Novi protuudar Varaždina i na ubačenu loptu Teklića samo korner

39' Prilika za Inter ali se njihov napadač nije snašao na rubu peterca

35' Obećavajuća akija Varaždina ali su se napadači prekombiniralui u samoj završnici

25' Prva opasnija prigoda za Varaždin, Herrera ubacio s lijeve strane a Šegi blokiran udarac pa je lopta lak plijen za golmana Intera

24' Postonjski izvodi korner koji skoro izravno završava u golu gostiju

20' Dosta prekršaja na sredini terena, što usporava igru

18' Varaždin ima neiskorišteni korner, a Inter slobodan udarac tzv. "skraćeni korner"

10' Inter visoko pritišće obrambene igrače Varaždina

9' Igra se bez prilika i udaraca prema golu

5' Vjetar utječe na duge lopte

3' Igra se na sredini terena po vjetrovitom i hladnom vremenu

NK Varaždin - NK Inter-Zaprešić 0:1 (0:0)