NK VARAŽDIN - NK OSIJEK

FOTO - Varaždin totalno "potopio" Osijek

Objavljeno: 22.10.2022. 17:04

Zadnja izmjena: 22.10.2022. 20:03

U susretu 14. kola SuperSport HNL-a Varaždin je nadigrao Osijek i pobijedio 4:1 (3:1). Gosti su poveli ali je Varaždin već u prvom poluvremenu postigao tri gola i osigurao pobjedu.

Susret je počeo oprezno s obje strane, igralo se na sredini terena. Prvi su zaprijetili gosti iz kornera u 4. minuti, ali Zelenika izbija loptu izvan svog šestnaesterca. Varaždin prvu priliku ima u 8. minuti kada Brodić puca glavom ali slabo i pokraj gola. U 16. minuti je Kolarić oprobao svoj udarac s ruba kaznenog prostora ali lopta odlazi preko gola. Nakon toga, u 18. minuti šok za Varaždince. Nakon kornera najprisebniji u petercu bio je Kleinheisler koji glavom vara Zeleniku i postiže gol za vodstvo Osijeka 0:1.  Momčadi Varaždina trebalo je nekoliko minuta da se oporave od šoka i u 25. minuti prijete golu Osijeka, najprije Puclin udarcem iz daljine, ali lopta odlazi u korner. Tada nastupa deset minuta Varaždina u kojem postižu tri gola. Najprije u 32. minuti Posavec zakucava loptu u gol Osijeka za 1:1, nakon odličnog prodora i akcije Kolarića s lijeve strane.  U 35. minuti slobodan udarac na oko 25 metara od gola Osijeka izvodi Teklić, a na odbijenu loptu natrčava Elezi i Varaždin vodi 2:1. U 41. minuti slična situacija ali ovaj puta Teklić šalje loptu pod prečku Osjekovog gola za 3:1. Uslijedila je erupcija oduševljenja na varaždinskoj tribini.

Drugo poluvrijeme nije bilo ništa manje zanimljivo od prvog. Varaždin je nastavio s napadčkom igrom i stvarao prigode. Brodić i Teklić našli su se u izglednim prilikama u 50. i 53. minuti. Gosti uzvraćaju prilikom u 54. minuti, a u 57. minuti sudac Bebek dosuđuje kazneni udarac za Osijek, ali nakon VAR provjere ga poništava. U 74. minuti Brodić postiže gol ali nakon VAR provjere i njega poništava sudac Bebek. Do kraja regularnog dijela nešto više Osijek ima loptu u svom posjedu ali nema izglednijih prilika. Igra se zatim 8 minuta sučeve nadoknade. Kada je već izgledalo da će utakmica završiti rezultatom iz prvog poluvremena Domjanić, nakon samo jedne minute u igri postiže gol u 94. minuti za konačnih 4:1.

Tijek susreta:

94' GOOOOOL 4:1 Domjanić potvrđuje pobjedu Varaždina

93' Dvije izmjene u Varaždinu Teklić izlazi Belcar ulazi, Brodić izlazi a ulazi Domjanić

91' Prilika za Osijek ali Zelenika na mjestu

90' Igrat će se 8 minuta sudačke nadoknade vremena

89' Korner za Osijek, napadač Osijeka pucao glavom ali lopta odlazi pored gola

82' Korner za Varaždin ali bez završnog udarca prema golu Osijeka

79' Prilika za Osijek, izigrana varaždinska obrana, jaka lopta prolazi petercem ali bez udarca u okvir

74' Brodić postiže gol ali nakon VAR provjere rezultat ostaje isti

72' Greda za Varaždin , nakon odličnog kontranapada Varaždina Posavec pogađa gredu osječkog gola

66' Elezi, velika prilika nakon greške obrambenog igrača Osijeka s desetak metara puca prema golu ali lopta odlazi pokraj gola.

57' Kazneni udarac za Osijek (uslijedila VAR provjera) i dosuđeno zaleđe

54' Slobodan udarac za Osijek, dvadesetak metara slijeve strane iskosa, varaždinska obrana izbacuje loptu i otklanja opasnost

53' Teklić odlično puca, nakon dobro organizirane akcije, s ruba kaznenog prostora ali golman Ivušić brani

50' Brodić ponovo u prilici uputiti udarac glavom, ali lopta odlazi pored gola

47' Varaždin nastavio s napadačkom igrom

46' Izmjene u Osijeku, Kleinheisler izlazi a Lončar ulazi, Leovac izlazi a Mierez ulazi

45' Korner za Varaždin, ali bez udarca prema golu Osijeka

41' GOOOOL 3:1 Teklić s oko 25 metara iz slobodnog udarca pogodio atraktivan pogodak pod gredu gola Osijeka

40' Novi prekšaj za Varaždin na oko 25 metara od gola Osijeka

35' GOOOL 2:1 Elezi na odbijenu loptu natrčava i postiže vodeći gol za Varaždin

34' Slobodan udarac s oko 25 metara izvodi Teklić

32' GOOOOL 1:1 Posavec zakucao loptu u gol na odlično nabačenu loptu Kolarića. Kolarić je s desne strane prevario svog čuvara i ubacio loptu u peterac.

27' Kleinheisler pucao s ruba kaznenog prostora ali pokraj Zelenikinog gola

25' Korner za Varaždin, nakon što je Puclin pucao izdaleka a netko iz obrane gostiju poslao je loptu u korner.

20' Novi korner za Osijek

18' GOL 0:1 Kleinheisler nakon kornera, iz gužve u petercu, glavom pogađa za vodstvo gostiju

18' Korner za Osijek

16' Kolarić s ruba šesnaesterca uputio udacarac prema golu Osijeka, ali je lopta otišla visoko preko gola

12' Ba dobio žuti karton

10' Kiša je počela jače padati ali ne utječe na teren i igru

8' Prva akcija Varaždina koja je stigla do gola Osijeka, glavom je pucao Brodić ali slabo i neprecizno

4' Korner za Osijek ali loptu izbacuje iz šesnaesterca Zelenika

2' Obje momčadi igraju oprezno na sredini terena

Varaždin - Osijek

Gradski nogometni stadion

Gledatelja: 1968

Suci: Ivan Bebek (Rijeka), sudac;  Luka Pušić (Zagreb), 1. pomoćni; Dejan Vuković, 2. pomoćni

Željko Podrug (Zagreb), delegat; Zlatko Šimčić (Zagreb), kontrolor suđenja; Goran Pečarić (Zagreb), 4. sudac

Duje Strukan (Split), VAR; Alen Jakšić (Split), AVAR

Varaždin: Zelenika, Stanić J, Puclin, Brodić, Teklić, Posavec, Kolarić, Ba, Elezi, Stolnik, Jelenić; trener Mario KOvačević.

Osijek: Ivušić, Leovac, Kleinheisler, Nejašmić, Jugović, Beljo, Caktaš, Gržan, Žaper, Barišić, Cheberko