NK VARAŽDIN - HNK ORIJENT 1919

FOTO - Varaždin preokrenuo rezultat i pobijedio Orijent 1919

Objavljeno: 12.02.2022. 12:32

Zadnja izmjena: 13.02.2022. 12:45

U sklopu prvog proljetnog kola, odnosno 16. kola Druga HNL, NK Varaždin je na svom stadionu pobijedio HNK Orijen 1919 2:1 (0:1).

Varaždinci su na samom početku susreta nametnuli svoj tempo i velikim posjedom lopte pritiskali gostujuću ekipu. U 5. minuti prvu ozbiljniju prigodu imao je Urata ali je golman gostiju Boglić dobro reagirao. Nakon početnog pritiska domaćih, igrači Orijenta se polagano oslobađaju pritiska i postaju opasni igrajući na kontranapade. U 19. minuti jedan takav kontranapad bio je izgledan ali Sentić brani udarac iz blizine. Varaždin i dalje ima posjed i "plete mrežu" oko gostujućeg gola ali nedostaje zadnji pas i udarac prema golu gostiju. U 31. minuti nakon sve češćih napada gostiju, iz gužve u šesnaestercu s pola metra gol za goste postiže Dukađin. Šokirani Varaždinci nastvaljaju s napadima ali i dalje bez prave završnice. Pred kraj poluvremena još jedna izgledna prilika za Varaždin ali gostujući golman na mjestu brani.

Drugi dio počeo je furioznim napadom Varaždina, tom prilikom dolazi do teže ozljede Vuka. Kole hitne pomoći ddolaze na teren i odvoze ga a na terenu ga mijenja Igrec. Varaždin uporno i kontinuirano napada a gosti se grčevito brane. U jednom takvom napadu i prodru Igreca, koji ubacuje u peterac natrčava gostujući igrač Mula i u 68. minuti Varaždina izjednačava rezultat na 1:1 autogolom. Grogirana i dekncentrirana ekipa Orijenta već u sljedećem napadu ne blokira Domjanića, koji je ušao minutu prije i koji postiže gol za vodstvo Varaždina 2:1 u 70. minuti. Slijedi više izmjena na obje strane, ali Varaždin ne prestaje napadati i tražiti priliku da poveća vodstvo.

Tijek susreta:

90' Žuti karton za Postonjskog

90' Prilika za Orijed, Durdunov iz voleja puca preko gola

89' Igra se 10 minuta sučeve nadoknade vremena

85' Varaždin i dalje napada tražeći povećanje vodstva

84' Žuti karton za igrača Orijenta

83' Nova izmjena u Varaždinu Bagadur ulazi a izlazi Škaričić

80' Žuti karton Mohorovičić

70' GOOOOL 2:1 Domjanić, grogirani Orijent nakon autogola propušta napad Varaždina

69' Dvostruka izmjena u Varaždinu, ulaze Topić i Domjanić a izlaze Brodić i Posavec

68' GOOOL 1:1 autogol Mulac nakon odličnog prodora Igreca

67' Izmjena u Orijentu Dukađin izlazi, a ulazi Mohorovičić

66' Žuti karton Karabatić zbog prekršaja na sredini terena

64' Kontranaapad Orijenta i Durdov iz blizine puca preko gola

62' Kontinuirani pritisak Varaždin, novi udarac Posavca ali gostujući golman brani

60' Prilika za Posavca ali lopta odlazi u korner

58' Nova prilika za Varaždin kroz prorijeđenu obranu Orijenta ali bez završnog udarca.

56' Žuti karton Gadže zbog prekršaja na sredini terena

53' Nakon pružene prve pomoći Vuku, u ekipi ga mijenja Igrec.

47' U toj gužvi teže ozlijeđe Vuk, dolazi kombi vozilo hitne pomoći na teren i pruža mu prvu pomoć

46' Žestoki početak Varaždin, iz nekoliko udaraca iz blizine nitko nije uspio pogoditi mrežu.

44' Ponovo gužva u varaždinskom šesnaestercu, nakon auta, ali nitko od gostiju nije uspio uputiti udarac prema golu.

42' Velika prilika za Varaždin s desetak metara brani golman gostiju

40' Slobodan udarac za Orijent s tridesetak metara ali lopta odlazi preko gola

37' Nova kontra Orijenta i Sentić izbacuje u korner

34' Varaždin nastavlja s napadima ali bez završnice

31' GOL 0:1 Dukačin iz gužve, s pola metra postiže vodstvo za goste

29' Prilika za Orijent nakon odbijene i blokirane lopte

27' Posavec puca s ruba šesnaesterca ali pokra gola

25' Novi korner za Varaždin, ali obrambeni igrači Orijenta otklanjaju opasnost

24' Žuti karton za igrača Orijenta Putnik

21' Dva kornera zaredo za Varaždin

19' Prilika za Orijent ali Sentić brani iz blizine

17' Korner za Varaždin, ponovo opasno pred vratima gostiju

12' Pomalo gosti uspostavljaju ravnotežu na terenu

8' Dvije poluprilike za Varaždin i jedna kontra Orijenta ali bez opasnosti po vratare

5' Urata pucao s ruba šesnaesterca u desni kut gostujućeg gola ali Boglić na mjestu.

4' Varaždin pritišće, igra se na polovici gostiju

2' Korner za Varaždin i već izgledna prilika za domaćina

NK Varaždin - HNK Orijent 1919 2:1 (0:1)