NK VARAŽDIN - HNK CIBALIA

FOTO - Golom Kolarića u posljednjoj minuti Varaždin pobijedio Cibaliu

Objavljeno: 19.02.2022. 14:39

Zadnja izmjena: 19.02.2022. 17:31

Golom Kolarića u 90. minuti Varaždin je pobijedio momčad Cibalie u 17. kolu Druge HNL, s ta tri boda Varaždin ostaje na čelu Druge HNL.

Prvo poluvrijeme proteklo je u dominiaciji varaždinskih nogometaša, ali najbolju priliku imala je Cibalia. Nakon početnog ispitivanja snaga Varaždin preuzima igru ali bez opasnijeg završetka. U poluprilikama bili su Šego, Brodić, Postonjski i Teklić ali nisu ozbiljije ugrozili vratara Cibalie, Vice Baždarića. U tom dijelu Cibalia se uglavnom branila, uz nekoliko kontranapada. Varaždinu kao da je nedostajalo agresivnosti i htijenja, a tada iz jednog kontranada Bajić na nabačenu loptu, s peterca glavom puca a Sentić u posljednjem trenutku rukom izbacuje loptu u korner.

Drugo poluvrijeme donijelo je igru sličnu kao i u prvom dijelu. Nekoliko poluprilika na obje strane ali i dalje bez velike opasnosti za golmane. U 71. minuti napadač Cibalie pogađa gredu, nakon udarca s ruba šesnaesterca. U 80. minuti uzvraća Varaždin velikom prigodom. Golman Cibalie već je bio savladan, ali su obrambeni igrači uspjeli izbiti loptu iz gola. U završnici susreta Varaždin sve više pritišće Cibaliu i u 90. minuti Kolarić nakon odlične akcije s lijeve strane iz "mrtvog kuta" postiže pobjedonosni gol za Varaždin.

Tijek susreta:

90' GOOOOL 1:0 Kolarić nakon dugog pritiska Varaždina s lijeve strane uspijeva iz mrtvog kupa pogoditi za vodstvo

87' Varaždin bacio sve u napad

86' Dvostruka izmjena u Varaždinu Teklić izlazi Topić ulazi, Škaričić izlazi Domjanić uazi

84' Sobodan udarac za Varaždin s oko 25 metara nakon prekršaja nad Postonjskim i on izvodi ali preko gola

80' Velika prigoda za Varaždin, golman Cibalie već je bio savladan ali su obrambeni igrači uspjeli izbiti loptu iz gola

74' Izmjena u ekipi Cibalie Jelić izlazi a Perić-Komšić ulazi

73' Kombinatoran napad Varaždina ali Teklić puca pokraj gola

71' Greda nakon udarca napača Cibalie

69' Izmjena u ekipi Cibalie, Smajić izlazi a ulazi Miljanić

64' Dobra akcija Varaždin i Teklić u prilici ali je u gužvi u šesnaestercu blokiran

62' Udarac Bajića prema golu Varaždina ali lak plijen za Sentića

60' Druga izmjena u Varaždinu Brodić izazi a ulazi Herrera

55' Igrec u prilici ali je golman Cibalie bio brži

52' Nakon prilike za Cibaliu korner za goste

50' Kontranapad Šego ali nakon što je pobjegao svojim čuvarima puca iz blizine pokraj gola

47' Ponovo velika prilika za Cibaliu, Bajić na nabačenu loptu u šesnaesterac puca preko gola

45' Izmjena u Varaždinu: Igrec ušao Posavec izašao

42' Išasegi žuti karton zbog napucavanja lopte

41' Najveća prilika na utakmici, kontranapad Cibalie i s peterca Bajić glavom udarac prema varaždiskom golu a Sentić u posljednjem trenutku brani

40 ' Mešanović žuti karton i slobodan udarac za Varaždin

39' Prva ozbiljnija prilika za Cibalia

35' Nova poluprilika za Varaždin, dugo se igralo oko šesnaesterca gostiju ali bez pravog udarca, na kraju Postonjski pored gola

32' Varaždin je dominantnija ekipa na terenu, ima posjed i vodi igru, ali nedostaje agresivnosti u završnici

30' Brodić iz kontranapada s desne strane pogađa mrežu Cibaliina gola, ali s vanjske strane

27' Postonjski loše zahavatio loptu iz igledne prilike iz blizine preko gola

25' Teklić uputio udarac prema golu ali je bio blokiran, te je golman Cibalije bez problema ulovio loptu

22' Prvi korner za Varaždin i odmah drugi, ali bez opasnsti za gol Cibalie

19' Brodić prvi udarac u okvir ali golman Cibalie na mjestu

17' Šego u polprilici ali si je na ulazu u šesnaesterac dao prejaki for te je golman Cibalie bio prvi na lopti

14' Bagadur žuti karton

9' Prilika za Varaždin iz kontranapada, igrači Varaždina tražili su najstrožu kaznu ali sudac, koji je bio u blizini, nije dosudio

5' Početak utakmice protiče u mirnijoj atmosferi, igra se na sredinu terena, napadai s jedne i druge strane za sada nisu bili opasni po protivnički gol