NK VARAŽDIN - NK SOLIN

FOTO Varaždin pobijedio golom Herrere u sudačkoj nadoknadi

Objavljeno: 02.04.2022. 17:59

Zadnja izmjena: 02.04.2022. 19:56

U 22. kolu Druge HNL u Varaždinu na gradskom nogometnom stadionuVaraždin pobijedio Solin golom Herrere u sudačkoj nadoknadi.

Susret Varaždina i Solina igrao se hladnom i kišovitom vremenu što je i vjerojatno utjecalo na igru momčadi. Već na samom početku igralo se na sredini terena uz više pogrešaka zbog mokrog i skliskog terena. Varaždin prvi dolazi do male dominacije ali bez izrazitijih prilika. Prva ozbiljnija situacija dogodila se u 16. minuti kada je Varaždin u kontranapadu ali se Teklić odlučuje da sam završi akciju, a ne da uposli suigrače, te puca preko gola s oko 25 metara. Nakon toga Solin ima period igre kada dominira ali također bez izrazitijih prilika. Kako je poluvrijeme išlo kraju tako je utakmica postajala zanimljivija i bilježi se nekoliko poluprilika na obje strane. Najveću priliku imao je Brodić u 36. minuti kada u kontranapadu prelazi i golmana Solina ali odlazi previše ukoso u šesnaestercu i promašuje gol.

U drugom poluvremenu obje ekipe pružile su otvoreniju i agresivniju igru. Prilike i poluprilike pružale su se iz skoro svakog napada. Nova prilika za Teklića u 55. minuti ali s ruba šesnaesterca puca pored gola. U sudačkoj nadoknadi Varaždin bilježi još jednu stopostotnu priliku ali lopta neće u gol. Na samom isteku sudačke nadoknade Herrera spašava Varaždin i preciznim udarcem s ruba šesnaesterca postiže pobjednički gol.

Tijek susreta:

90' GOOOL 1:0 na isteku 5. minute sudačke nadoknade Herrera

90' Ponovo velika prilika za Varaždin ali lopta neće u gol

86' Žuti karton Kolarić

84' Dvostruka izmjena u Varaždinu Posavec izlazi Belcar ulazi, Lusavec izlazi Jagić ulazi

82' Dvostruka izmjena u Solinu Jutrić izlazi Kačunko ulazi, Buljan ulazi Mamić izlazi

79' Varaždin i dalje pritišće i ima više loptu u svojim nogama, a Solin prijeti iz kontranapada

75' Izmjena u Varaždinu Igrec ulazi izlazi Brodić

72' Mini pritisak Varaždina a pojačala je još više kiša, te su uvjeti za igru još teži

66' Posavec u prilici ali puca u gostujućeg golama s ruba šesnaesterca

62' Utakmice se potpuno otvorila poluprilike i prilike iz skoro svakog napada

60' Nova prilika za Solin ali su se gostujući napadači prekombinirali i pucali u Sentića

59' Prilika za Solin ali lopta odlazi u korner

58' Iz kontranapada prilika za Varaždin ali je blokiran udarac

57' Slobodan udarac za Solin s tridesetak metara, puca Ninčević ali preko gola

55' Teklić puca s s ruba šesnaesterca ali lopta odlazi pored desne stative gola gostiju

53' Dvostruka izmjena u Solinu Perković izlazi Relota ulazi, Livančić ulazi Kušeta izlazi

47' Varaždin odmah krenuo u napad i ptitišće zadnju liniju Solina

46' Dvostruka izmjena u Varaždinu, Topić i Mekić izašli Urata i Herrera ušli

45' Igra se minuta sučeve nadoknade vremena

42' Igra se malo razplamsala, igra se agresivnije i brže na obje strane ali i dalje bez prilika

36' Uzvraća Varaždin velikom prilikom ali Brodić promašuj prazan gol

35' Udarac Solina u okvir gola ali Sentić siguran

31' Lijepa prilika za Varaždin ali obrana Solina izbacuje loptu u posljednji trenutak

30' Žuti karton za igrača SolinaKušeta

29' Žuti karton za Mekića zbog prekšaja na sredini terena

26' Dobra kontra Solina ali Mekić sprečava da lopta dođe do napadača Solina

20' Solin uzvraća mini pritiskom ali bez prilika za gol.

16' Dobra kontra Varaždina ali Teklić ne dodaje loptu već puca preko gola s oko 25 metara

14' Ninčević puca prema golu Varaždina ali lopta ide preko gola

12' Još nije bilo izraženije šanse na obje strane

10' Korner za Solin ali je lopta preletila šesnaesterac

8' Varaždin polagano preuzima inicijativu i ima veći posjed lopte

4' Senić oprobao udarac s oko 40 metara od gola gostiju, ali je lopta otišla preko gola.

3' Po hladnom i kišnm vremenu igra se na sredini terena uz dosta grešaka zbog skliskog terena.