NK VARAŽDIN - NK BSK

FOTO Varaždin na kraju uvjerljiv protiv BSK-a

Objavljeno: 12.03.2022. 12:38

Zadnja izmjena: 12.03.2022. 14:53

NK Varaždina na svom terenu ostvario je uvjerljivu pobjedu protiv NK BSK od 3:0 (0:0), u sklopu 20. kola Druge HNL. Gosti su se dobro držali i branili do 81. minute kada je Varaždina načeo gostujuću mrežu.

Prvo poluvrijeme susreta prošlo je skoro bez većih i ozbiljnijih prilika s obje strane. Varaždin je nakon početnog ispitivanja snaga preuzeo blagu inicijativu, ali obrana BSK-a bez većih problema rješavala je sve moguće opasne situacije pred svojim vratima. Agresivna igra BSK-a bila je na granici dozvoljenog, pa su zato tijekom poluvremena skupili pet žutih kartona, a Žutić je skupio dva pa u posljednjoj minuti prvog dijela dobiva crveni karton.

U drugom poluvremenu Varaždin preuzeo potpunu dominaciju na terenu. Igra se praktički samo na polovici terena BSK-a. Kako je prolazilo vrijeme BSK se sve teže branio i u 81. minuti Varaždin konačno postiže gol. Topić na precizno dodavanje Postonjskog pronalazi nebranje dio mreže gostujućeg vratara. Koncentracija igrača BSK-a, koji su se do tada dobro branili dovela je do nove prilike koju su igrači Varaždina i realizirali. U 84. minuti Brodić glavom postiže za 2:0 na nabačenu loptu od strane Kolariće. U 86. minuti Varaždin ima i jedanaesterac ali udarac Postonjskog brani Đilas. Do kraja još nekoliko udaraca varaždinskih napadača i u sudačkoj nadoknadi vremena Posavec na dodavanje Teklića ulazi u sredinu šesnaesterca i postavlja konačni rezultat 3:0.

Tijek susreta:

90' GOOOL 3:0 Posavec na dodavanje Teklića kroz sredinu ulazi u šesnaesterac i povećava prednost Varaždina

87' Postonjski puca ali Đilas brani

86' Jedanaesterac za Varaždin nakon prekšaja nad Posavcem

84' GOOOL 2:0 Brodić glavom na odlično nabačenu loptu Kolarića

81' GOOOL 1:0 Topić na dodavanje Postonjskog u šesnaesterac pronalazi nepokriveni dio gostujućih vrata.

75' Kontranapad BSK-a u kojem su izborili korner pa obrana može malo predahnuti

71' Šego u prilici s desetak metara puca u blok, nekoliko sekundi kasnije puca i Teklić ali bez promjene rezultata

60' Varaždin dominantan ne terenu, prilike pred vratima BSK sve ozbiljnije

57' Novi korner za Varaždin ali obrana BSK-a na mjestu

53' Postonjski žuti karton

49' Dobar prodor Šege a Postnji pokušao pucati međutim bez rezultara

45' Žutić dobiva drugi žuti karton, što je crveni i Varaždin je s igračem više.

44' Benić žuti karton za Benića jer je zaustavio kontranapad Varaždina prekršajem

43' Ilić prvi udarac u okvir gola, ali izravno prema Sentiću

41' Žutić dobio žuti karton

38' Posavec u prilici 1 na 1 s obrambenim igračem BSK-a, ali ne uspijeva uputiti udarac na gol.

30' Posavec, prvi udarac u okvir ,ali je udarac bio blokiran od strane obrambenog igrača BSK-a, pa je lopta bila lak plijen za gostujućeg vratara.

29' BSK igra vrlo agresivno i za sada su napravili 11 prekšaja, dok je Varaždin samo 3

26' Veći posjed lopte ima Varaždin, ali u napadu je bez ozbiljnijih prigoda

24' Žuti karton za Mišića, igrača BSK-a zbog prekšaja na sredini terena

23' BSK za sada igra na polukontre, ali za niti jedna još nije bila veća opasnost po vrata Varaždina

18' Prvi korner za BSK ali lopta odlazi odmah u golaut

17' I dalje bez izglednijih prilika na obje strane

11' Prvi korner za Varaždin, udarac Varaždina ali su obrambeni igrači gostujuće momčadi blokirali udarac

10' Varaždin pomalo preuzima igru na terenu

7' I dalje bez prilika, igra se oštro gosti posebno čuvaju Šegu

3' Igra se na sredini terena, traje ispitivanje snaga