Varaždin i protiv Dinama ostao neporažen – 2:2

Objavljeno: 13.08.2014. 20:06

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:19

I u sedmoj pripremnoj utakmici protiv najja?eg dosadašnjeg protivnika – „B“ mom?adi višestrukog prvaka Dinama, varaždinski tre?eligaš bio je rezultatski uspješan.

Nogometaši Varaždina ravnopravno su parirali mom?adi Dinama, a od 13. minute prekrasnim pogotkom iskusnog Reži?a iz slobodnog udarca su i vodili 1:0. Tek u drugom poluvremenu, kad je trener Dinama II u igru uvrstio iskusnog Filipa Škvorca te internacionalce Olma (stigao iz Barcelone, godinama prvi strijelac u Barceloninim mla?im uzrastima) i Jakobsena (PSV Eindhoven) Dinamo je preuzeo dominaciju, dijelom i zbog kratkoga kadra na raspolaganju doma?eg stratega Ivice Solomuna.

Upravo je Jakobsen u 63. minuti izjedna?io na 1:1, a isti je igra? u 88. minuti i doveo Dinamo u vodstvo. I, kad se ?inilo da ?e nakon ?etiri pripremne pobjede Varaždina (Nedeliš?e 8:1, Inter Zapreši? 4:3, Nafta 4:0, Podravina 5:0) i dva remija (Me?imurje, Mladost Molve - oba puta po 1:1) Varaždin ipak doživjeti i prvi poraz - to se nije dogodilo. Na isteku 90. minute mladi Patrik Tu?an (17 godina) sjajno je primio jednu dugu loptu, malo se sapleo pa se ?inilo da ?e pasti, me?utim u tom je padu ipak primirio loptu i istovremeno "izbacio" dvojicu Dinamovih stopera pa efektno s ruba šesnaesterca prebacio i vratara - prekrasan gol za kona?nih 2:2.

Da varaždinskim ljubiteljima nogometa tako malo treba i da su se istinski zaželjeli pravih utakmica pokazao je i odaziv na tribine Varteksova stadiona. Iako je u pitanju bila prijateljska utakmica i gostovala tek druga mom?ad Dinama, utakmicu je gledalo 400-tinjak gledatelja.

VARAŽDIN – DINAMO II 2:2

VARAŽDIN: Galoši - Branilovi?, Reži?, Ezzyalregal, Ku?ko - Sambolec, Kolari?, ?eko, Tu?an - Rogini?, Ivanovi? (još su igrali: Balažinec, Jener, Malnar, Mari?, Cecelja). Trener: Ivica Solomun

DINAMO II: Mikuli? – Buri?, Stolnik, Capan, Beki? – R. Lima, Badou, Halilovi?, Fioli?, Çekiçi – Mikli? (još su igrali: Guji?, Morris, Gr?i?, Škvorc, Olmo, Jakobsen, Vlak). Trener: Sreten ?uk.

STRIJELCI: 1:0 Reži? (13.), 1:1 Jakobsen (63.), 1:2 Jakobsen (88.), 2:2 Tu?an (90.)