Varaždin ŠN osigurao naslov prvaka Prve ŽNL

Objavljeno: 07.06.2015. 08:38

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:18

Pobjedom na neugodnom gostovanju u Šemovcu, a uz novi iznenađujući visoki poraz cestičkog Poleta, Varaždin škola nogometa i teoretski je osigurala naslov prvaka i plasman u Međužupanijsku ligu iduće sezone.

Varaždin ŠN je u Šemovcu domaću Mladost pobijedio 3:1, iako su domaći na poluvremenu vodili 1:0 golom Dubraveca u 27. minuti. Međutim, već na otvaranju drugog dijela su izabranici trenera Rade Hercega poravnali (strijelac Egipćan Ahmad u 49. minuti), a u posljednjih 15 minuta i preokrenuli rezultat (golovima Bandala u 76. minuti i Šobaka u vremenu sudačke nadoknade).

Cestički Polet je čitavo proljeće s Varaždin ŠN-om vodio „mrtvu utrku“ za prvo mjesto, bio je i jesenski prvak, također lider županijske nogometne kolone i pet proljetnih kola, još prije dva tjedna zaostajao svega dva boda. Sada je međutim, kolo prije kraja, razlika – osam(!) bodova; Cestičani su neočekivano doživjeli dva teška poraza zaredom – prvo u Lepoglavi 4:1 pa u ovom kolu i u Nedeljancu 3:0.

Varteks je također donedavno odlično kotirao, ali su ga dva neugodna poraza na domaćem terenu u Jalkovcu izbacila iz utrke – prije dva tjedna bodove je odnio Rudar '47 iz Ladanja (0:2), sad pak je Bednja iz Beletinca projurila Jalkovcom. Bilo je čak 5:1 za Beletinčane, Varteks je u egalu bio samo prvo poluvrijeme (1:1), u nastavku su gosti drugi put poveli (iz kaznenog udarca), do kraja još utrpali tri lopte iza leđa vratara Pozdera.

Bilo je to općenito kolo u znaku gostiju, čak u pet od osam utakmica bodove su odnijele gostujuće momčadi i to više nego uvjerljivo, uz gol razliku 21:6(!). Osim Beletinčana, petardom su svoje domaćine počastili i Lepoglava u Babincu i Rudar '47 u Sračincu, s tri lopte u domaćoj mreži „zadovoljili su se“ već spomenuti prvak Varaždin ŠN u Šemovcu i Dubravka u Podevčevu. Čast domaćina spašavali su Sloga, Nedeljanec i Obreš, pri čemu je sraz u Sv. Iliji bio posebno zanimljiv – Obreš je na poluvremenu vodio 2:0, Podravac je u nastavku izjednačio na 2:2, da bi tri minute prije kraja za domaći trijumf pogodio „joker s klupe“, 19-godišnji Tomislav Herceg.

Rezultati 29. kola 1. ŽNL: Mladost (Š) – Varaždin ŠN 1:3, Nedeljanec – Polet (C) 3:0, Varteks – Bednja 1:5, Obreš – Podravac (S) 3:2, Čevo – Dubravka 1:3, Sloga – Polet (T) 4:0, Sračinec – Rudar '47 1:5, Dinamo (B) – Lepoglava 2:5.

Poredak: 1. Varaždin ŠN 65 bodova (gol razlika 76:38), 2. Polet (C) 57 (68:38), 3. Obreš 54 (53:39), 4. Varteks 53 (75:34), 5. Čevo 46 (51:40)... 14. Podravac 26 (37:75), 15. Lepoglava 24 (43:70), 16. Sračinec 11 (26:109).