druga vožnja

Varaždincu u Madonni prvi slalomski bodovi, loše vijesti za Zubčića

Objavljeno: 22.12.2023. 21:42

Zadnja izmjena: 22.12.2023. 21:49

Druga slalomska utrka FIS Svjetskog kupa u talijanskoj Madonni di Campiglio je završila. Varaždinski skijaš Istok Rodeš drugu vožnju odskijao je lošije nego prvu, no došao je do prvih slalomskih bodova u ovoj sezoni.

Prvu vožnju završio je na 22. mjestu sa zaostatkom od 1,70 sekundi za vodećim Clementom Noelom, a drugu 26. s 2,47 sekundi zaostatka za pobjednikom Marcom Schwarzom. Filip Zubčić, koji je isto izborio drugu vožnju, prvu utrku završio je 8. sa zaostatkom od samo 0,57 sekundi. Druga vožnja za Zubčića krenula je odlično, no problemi su počeli na sredini staze, a na cilj je stigao s povećim zaostatkom. Na kraju je i diskvalificiran jer je promašio jedna vrata.

Pobjednik druge slalomske utrke ove sezone je Marco Schwarz s 1:40.51, drugi je Clement Noel s 0,25 sekundi zaostatka, a treći Dave Ryding s 0,39 sekundi zaostatka. Podsjećamo, treći hrvatski predstavnik, Samuel Kolega u prvoj vožnji zaostao je 1,95 sekundi, što mu nije bilo dovoljno za plasman u najboljih 30. Iduća muška slalomska utrka na rasporedu je 7. siječnja u švicarskom Adelbodenu.