ATLETSKI KLUB VARAŽDIN

Varaždinski trkači Atletskog kluba Varaždin ostvarili su odlične rezultate na 3. Požeškom polumaratonu

Objavljeno: 02.10.2018. 18:57

Zadnja izmjena: 02.10.2018. 23:21

U Požegi je u organizaciji AK Požega održan 3. Požeški polumaraton na kome su vrlo uspješno sudjelovali i članovi AK Varaždin.

U utrci polumaratona ukupno je utrku završilo 218 natjecatelja. Ovaj polumaraton je ujedno bio Pojedinačno i ekipno prvenstvo Hrvatske, nastupili su skoro svi najbolji dugoprugaši Hrvatske. Kako je bio i novčanih nagrada nastupilo je i puno mađarskih Kenijaca koji su naravno pobijedili u ukupnom poretku kod muškaraca dok je kod žena prva bila naša najbolja maratonka Bojana Bjeljac.

Kod muškaraca je pobijedio Isaac Kimutai Ngeno – (Kenija) u vremenu 1:08:50. AK Varaždin je ostvario odličan uspjeh u ekipnoj konkurenciji, četvrto mjesto u muškoj i ženskoj konkurenciji. Kod muških ekipa, pobjednici su trkači iz AK Agram (3:33:45) ispred AK Zabok (3:43:05) te na 3. mjestu AK Dubrovnik (3:46:12). Kod žena su pobjedile trkačice iz AK Agram (3:56:03) ispred AK Sljeme (4:19:08) te na trećem mjestu AK Forca (4:33:32).

Pojedinačni rezultati

Najbolji član AK Varaždin bio je i ovaj puta bio Igor Goričanec koji je osvojio 15. mjesto otrčavši 1:15:06 dok je Matija Zadravec s novim osobnim rekordom (1:16:36) osvojio 22. mjesto. Na granici osobnog je trčao i Tihomir Cenko na 27. mjestu (1:17:40) dok su svoja najbolja vremena i osobne rekorde također ostvarili Dinko Solić na 35. mjestu (1:19:33), Goram Marković na 46. mjestu (1:23:19) te Srećko Vrček na 52. mjestu (1:23:59).

U ženskoj konkurenciji najbolja je bila Valentina Belović koja je osvojila 14. mjesto otrčavši 1:29:48. Nove osobne rekorde otrčale su i Mateja Kaniški na 20. mjestu (1:33:02), Alenka Horvat na 22. mjestu (1:33:46, popravila osobni za 5 minuta), Ana Sajko na 35. mjestu 1:40:29 (popravila osobni za 4 minute), a dobrom utrkom pridružila im se i Višnja Čonkaš na 36. mjestu sa 1:42:04.