ŽRK KOKA

Važna pobjeda Koke za osiguranje mjesta u sredini prvenstvene ljestvice

Objavljeno: 13.04.2022. 21:34

Zadnja izmjena: 13.04.2022. 22:01

U 22. kolu 1. HRL za žene ŽRK Koka pobijedio je ekipu Umaga u Areni Varaždin rezultatom 30:26 (17:14). Varaždinke su i dalje ostale na osmom mjestu prvenstvene ljestvice ali su se bodovno odvojile od ekipa iz donjeg dijela prvenstvene ljestvice, te napravile prvi korak u osiguravanju konfornije pozicije u sredini.

U prvom dijelu tradicionalno izjednačene prve minute, a remi 5:5 u 10. minuti bio je posljednji u prvom dijelu. Varaždinke su povele te držale vodstvo do odlaska na odmor. Poluvrijeme je završeno rezultatom 17:14.

U drugom poluvremenu gošće iz Umaga pritišću i stižu Varaždinke u 38. minuti na 19:19. Za pet minuta igre ponovo je izjednačen rezultat 22:22, a onda Koka prelazi u vodstvo koje polagano povećava. Pred kraj susreta gošće dolaze na minus jedan tri minute prije kraja, ali to je sve što su napravile. Utakmicu domaće rukometašice rutinski privode kraju i slave rezultatom 30:26.