Objavljeno: 27.10.2011. 10:11

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:11

U osmini finala Ukrajinskog kupa sastali su se veliki rivali, Dynamo i Šahtar, a nastavak natjecanja osigurala je momčad iz Donecka, uz dva pogotka našeg Eduarda da Silve, piše Borna Rupnik za SportNet

Nogometaši Šahtara izborili su u Kijevu mjesto u četvrtfinalu domaćeg Kupa. U uzbudljivoj utakmici nadjačali su svoje najveće rivale rezultatom 3:2, a hrvatski su nogometaši dali velik doprinos slavlju.

Već u devetoj minuti Eduardo da Silva sprema ubačaj Darija Srne za vodstvo gostiju, koje je nakon akcije koju je Srna započeo dugom loptom prema naprijed udvostručio Teixera u 21. minuti susreta.

Međutim, neizvjesnost utakmici vraća Yarmolenko, pogotkom za Dynamo nedugo prije odlaska na odmor.

Mreže se zatim nisu tresle sve do 88. minute, kada Eduardo svojim drugim pogotkom kažnjava nedovoljnu konkretnost Dynamove obrane i povisuje prednost Šahtara na 3:1, a konačni rezultat postavlja Milevskiy u petoj minuti sudačke nadoknade.

Srna je odigrao cijelu utakmicu, kao i Ognjen Vukojević za domaćine, a Eduardo je izašao u samoj završnici.

Izvor: hrsport.net