Zlato u Varaždin

Enes Garibović postao prvak Europe u karateu

Objavljeno: 20.02.2017. 09:08

Zadnja izmjena: 20.02.2017. 09:12

Karatist Enes Garibović postao je europski prvak kod mlađih seniora u kategoriji do 84 kilograma. U jučerašnjem finalu na Prvenstvu Europe za kadete, juniore i mlađe seniore održanom u bugarskoj Sofiji, savladao je seniorskog prvaka Europe 2016.

Najbolji sportaš Grada Varaždina za 2016. godinu, Enes Garibović jučer se okitio i titulom europskog prvaka u karateu. U finalu Prvenstva Europe savladao je francuskog predstavnika Jessia Da Costu rezultatom 10:2. Na putu do finala Enes je u prvom kolu bio bolji od Giuseppea Tesoroa iz Italije, dok je u drugom kolu 3:2 pobijedio mađarskog predstavnika Daniela Gyorgija. U četvrtini finala sudačkom odlukom pobjedio je Aleksandra Markovića iz Srbije. Posljednja prepreka na putu do finala bio je Tomas Silva iz Portugala kojeg je Enes pobijedio s 1:0. Uspjeh hrvatske reprezentacije upotpunili su Filip Barać, Borna Berak i Luka Kondić koji su nastupima u svojim kategorijama izborili brončane medalje.