Odbojka, žene: Osječanke jurnule Varaždinom, kadetkinje slavile u trileru

Objavljeno: 30.03.2015. 21:52

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:18

Seniorke OK Varaždin Volleya upisale su novi „slavonski“ poraz, Osijek je u Areni slavio 3:0. Pravu su dramu u sklopu Druge lige Centar priuštile navijačima varaždinske kadetkinje; od velikogoričke Azene II gubile su 2:0 i preokrenule na – 3:2!

Ekipa iz Velike Gorice, inače vodeća u skupini za plasman od 7. do 12. mjesta, osvojila je prvi set rezultatom 25:20, a kad je i u drugom bilo 25:19 za gošće činilo se da će bodovi u jednu od „metropola“ hrvatske ženske odbojke, Veliku Goricu. Ipak, Varaždinke su uspjele uzeti set nade s tijesnih 25:22, što im je dalo poticaj da napadnu gošće još više pa su četvrti set dobile sigurnije – 25:20. U petom pravi rulet, drama koja je prevagnula na domaću stranu, konačnih 16:14 dovoljno govori koliko je bilo gusto...

Seniorskoj ekipi Varaždin Volleya to međutim u prvenstvu Prve B lige nije uspjelo, nakon poraza u Požegi sada su i Osječanke nanijele poraz Varaždinkama. U prvom setu bilo je gusto, a kao da je tih 26:24 za Osijek obeshrabrilo domaću ekipu – u drugom je setu bilo čak 25:12 za gošće, u trećem 25:22.

Ovim porazom Varaždinke su pale na sedmo mjesto, a u idućem kolu gostuju kod prvih susjeda na tablici, osmoplasiranog Siska. Što se pak kadetske ekipe Varaždin Volleya tiče, njih čeka gostovanje u Zaprešiću, kod OK Neba.