A-2 Sjever: Košarkaši Vindije uspješniji od Ivančice

Objavljeno: 17.01.2012. 08:41

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 10:29

Odigrano je trinaesto kolo košarkaške A-2 lige sjever, a od naših županijskih predstavnika, Vindija je u županijskom derbiju bila bolja od Ivančice, dok je Grafičar prošlog vikenda pretrpio ekstremno visok poraz od 103 koševa razlike...

Drugoplasirana momčad lige, Vindija na domaćem terenu svladala je Ivančicu 72-69.

Prva četvrtina bila je izjednačena, a Vindija je imala plus jedan da bi prednost do odmora povećala na plus šest. U trećoj četvrtini domaća ekipa povisila je na plus 11, a u posljednjoj četvrtini Ivančani su se približili. Utakmica je u napetoj završnici otišla u ruke Vindije, koja je slavila s plus tri.

Najefikasniji u redovima Vindije bio je Manuel Novak s 19 poena, dok je kod Ivančana najviše koševa postigao Morović, 20.

Vodeća momčad prvenstva, Međimurje jednostavno je deklasirala ludbreški Grafičar 143-43.

Bila je to izuzetno jednosmjerna utakmica u kojoj je domaća ekipa iz četvrtine u četvrtinu povećavala svoju prednost ostavivši goste na samo 43 poena.

Najefikasniji u redovima Grafičara bio je kapetan Luka Siladić s 14 poena, dok se kod domaćina istaknuo Fodor s 42 ubačena koša.

U sljedećem kolu Vindija gostuje kod Bjelovara, Ivančica dočekuje Radnik, dok Grafičaru na noge dolazi Petar Zrinski.

Rezultati A-2 lige sjever, 13. kolo: Vindija-Ivančica 72-69, Međimurje-Grafičar 146-43, Petar Zrinski-Čakovec 83-81, Mladost Rudar Cimper 81-55, Radnik-Koprivnica 80-68, Podravac-Bjelovar 101-67

Tablica A-2 lige sjever: 1. Međimurje 26, 2. Vindija 24, 3. Radnik 23..., 9. Ivančica 19..., 11. Bjelovar 14, 12. Grafičar 13