NK MEĐIMURJE - NK VARAŽDIN

U Čakovcu odigran derbi Sjevera između NK Međimurje i NK Varaždin rezultat 0:2 (0:0)

Objavljeno: 26.10.2018. 17:19

Zadnja izmjena: 26.10.2018. 19:22

U 10. kolu 2. HNL u Čakovcu NK Međimurje i NK Varaždin odigrali su 0:2 (0:0) u popularnom derbiju Sjevera. Susret je važan za obje momčadi s obzirom da im rezultati u posljednjih nekoliko kola nisu bili na razini očekivanjima. Trener Varaždinaca Branko Karačić tako je uspješno debitirao na klupi Varaždina.

Prvo poluvrijeme proteklo je većim dijelom u opreznoj igri na sredini terena, koju je obilježilo mnogo krivih dodavanja. Vrlo malo poluprilika stvorili su igrači i jedne i druge ekipe. Oko tisuću gledatelja nisu imali priliku vidjeti pravih nogometnih uzbuđenja. Nogometaši međimurja bili su bolji u postavljanju zaleđa.

Strpljivom igrom udrugom dijelu Varaždina polagano dolazi u prednost. Nakon dvostruke izmene u redovima Varaždina kada su ušli Sačer i Vuk a izašli Havelka i Miklić, igra dobiva još više na brzioni. U 74. minuti nakon mini pritiska Varaždina i tri uzastopna kornera Jertec odlično izvodi korner a Čelić neometan visoko skače i točno pogađa desni gornji dio međimurske mreže. Nakon deset minuta novi kontranapad Varaždina u kojem Režić s leđa ruši Kolarića u šesnaestercu a Jertec je siguran izvođač najstrože kazne. Na kraju Varaždin osvaja vrijedne bodove u nastavku bvorbe za vrh prvenstvene ljestvice.

Tijek susreta:

90' Još jedan obećavajući kontranapad Varaždina ali bez željenog završetka.

86' Izmjena u ekipi Varaždina Perković izlazi a ulazi Stolnik.

83' GOOOOOL 0:2 Jertec iz jedanaesterca.

82' Kontranapad Varaždina Kolarić izborio jedanaesterec. A prekršaj je napravio Režić.

80' Kontranapad Varaždina Golubar puca s ruba šesnasterca ali Nemec brani.

79' Živnula je malo utakmica, Međimurje u poluprilici.

74' GOOOOOL 0:1 Čelić! Nakon tri kornera zaredom, najviši u skoku Čelić i s pet metara pogađa gornji desni kut golmana Međimurja. Jertec je bio izvođač kornera.

72' Obečavajući kontranapad Varaždina ali Sačer bez udarca na gol.

71' Bamidele napravio prekršaj na rubu varaždinskog šesnaesterca i dobio žuti karton.

67' Utakmica je malo dobila na tempu ali i dalje u igri na sredini terena puno pogrešaka na obje strane.

63' Najbolja prilika za Međimurje Marković je pucao između dva obrambena igrača Varaždina a Memić je vrhovima prstima izbacio loptu u korner.

62' Kornar za Varaždin nakon jedne obećavajuće akcije.

60' Izmjena i u redovima Međimurja umjesto Marcijuša ušao Munivrana.

57' Izmjena u ekipi Varaždina Sačer i Vuk ušli a izašli Miklić i Havelka.

55' Utakmica koju ljubitelji nogometa nazivaju "uspavanka". U igri Varaždina sigurno nedostaje Benko jer su do sada bili potpuno neopasni u naapadu.

48' U drugom poluvremenu nastvaljena je igra iz prvog dijela. Oprezno na sredini terena.

45' Igrač Varaždin Perković dobio žuti kartom zbog prekršaja na sredini terena.

44' Trojak uputio udarac glavom prama golu Varaždina ali iskosa preko gola.

41' Igrači Varaždina više puta ostali u zaleđu koje su im postavili igrači Međimurja.

38' Žuti karton za igrača Međimurja Marića, zbog grubog starta.

36' Još jedan udarac napača Međimurja na gol Varaždina ali neprecizno.

33' Varaždin ponovo dobro organizira napad. Golubar s ruba šesnesterca uputio udarac pokraj gola Međimurja.

31' Prvi udarac na gol Međimurja. U kontranapadu Čelić pucao u Nemeca.

28' Prvi korner za Varaždin ali nemec hvata loptu.

21' Utakmica je i dalje sporog tempa bez priliga.

16' Igra se na sredini terena uz dosta pogrešaka u dodavanju na obje strane.

13' U šesnaestercu Varaždin Trojak pokušao volej udarcem pucati prema golu ali se netko od obrambenih igrača Varaždina ispriječio i lopta je otišla je u korner.

10' Oko tisuću gledatelja prati susret pod reflektorima na SRC Mladost u Čakovcu ali još nije bilo većih uzbuđenja.

5' Igra se oprezno na sredini terena.