Varteks DC doživio sedmi uzastopni prvenstveni poraz

Objavljeno: 21.10.2012. 11:48

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 09:16

Iako su pet minuta prije kraja imali tri pogotka razlike, rukometaši Varteks Di Caprija nisu uspjeli stići do prvih ovosezonskih bodova. U subotu je u dvorani na Dravi od njih bila bolja momčad Buzeta 32:29...

U susret su bolje ušli gosti te u 8. minuti imali vodstvo od 4:2, a  prednost su u 20. minuti povećali su na plus tri. Buzećani su razliku od dva do tri pogotka održavali do kraja prvog dijela te na odmor otišli rezultatom 12:14.

U drugo poluvrijeme bolje su ušli gosti te se odlijepili na plus četiri, no od 37. do 41. minute Varteksovci su napravili seriju 5:0 te poveli 20:19.

Varaždinci su nastavili s dobrom igrom te u posljednjih deset minuta ušli su sa plus dva, a u  55. minuti povećali su na 28:25.  No, gosti su se vratili i u posljednjih 5 minuta napravili seriju 7:1 te na kraju slavili 32:29.

Najraspoloženiji u redovima Varteksa bio Luka Trojko koji je postigao devet pogodaka, a pratili su ga Marko Težak s osam i Mario Breljak sa šest pogodaka koji su u Varteks Di Caprio stigli na posudbu iz Vidovec Biosa. Najefikasniji kod Buzeta bio je Marin Vukelić također s devet zgoditaka.

U sljedećem kolu varaždinski rukometaši odlaze u goste Marini Kaštela.